Політика

Юрій Михальчишин пропонує знизити вік виходу на пенсію жінок-матерів

Народний депутат від Всеукраїнського об’єднання “Свобода” Юрій Михальчишин зареєстрував у парламенті законопроєкт про внесення змін до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (реєстр. №3212).

Юрій Михальчишин

Законодавча ініціятива передбачає надання права жінкам-матерям дострокового виходу на пенсію. Як зауважує свободівець, документ спрямований на поліпшення демографічної ситуації в Україні (шляхом створення стимулу та зацікавлености жінок до народження більшої кількости дітей) та пом’якшення наслідків пенсійної псевдореформи.

Так, у законодавчій ініціятиві парламентар пропонує доповнити пункт 3 розділу XV вказаного закону України таким текстом: “Жінки, які народили одну дитину і більше та виховали її (їх) до досягнення шістнадцятирічного віку, мають право на достроковий вихід на пенсію за віком із зниженням пенсійного віку, встановленого статтею 26 цього Закону, на 2 роки за кожну дитину, за умови наявності не менше 20 років страхового стажу”.

У пояснюваній записці до законопроєкту йдеться про те, що основною причиною загострення демографічної кризи в Україні є зниження народжуваности до критичного рівня, унаслідок чого не забезпечено простого відтворення народонаселення. Сучасний стан народжуваности такий, що забезпечується лише половина потрібного для відтворення населення. Автор законопроєкту стверджує, що сьогодні Україна вже перетнула межу зниження народжуваности, за якою відбувається незворотне руйнування демографічного потенціялу. Це призвело до втрати умов для відновлення чисельности населення, що існували на початку 90-х років XX ст. у час проголошення Незалежности.

Натомість свободівець пропонує звернутися до світової практики стимулювання збільшення рівня народжуваности. Одним із таких заохочень для жінок може стати зменшення віку виходу на пенсію. Також відповідна законодавча ініціятива є документом, покликаним пом’якшити наслідки псевдореформування царини пенсійного забезпечення.

“Законопроєкт покликаний хоча би частково нівелювати деструктивний вплив антинародної Пенсійної реформи, запровадженої урядом Азарова-Тігіпка. Реформування царини пенсійного забезпечення дискримінує українських жінок та створює загрози національній безпеці через свій негативний демографічний вплив на українське суспільство. Тому виникла ідея принаймні частково заохотити Україну до збільшення народжуваности дітей шляхом запровадження пільг у пенсійному законодавстві.

Ідея дострокового виходу на пенсію тих українок, які народжують і виховують дітей до шістнадцятирічного віку, можливо, кардинальним чином і не зможе переламати катастрофічні тенденції демографії, але принаймні частково пом’якшить руйнівний ефект пенсійної псевдореформи, від якої сьогодні страждають мешканці всіх без винятку регіонів України, незалежно від їхніх ідеологічних симпатій та антипатій”, – наголошує Юрій Михальчишин.

“Загальний соціяльний характер цього законопроєкту вказує на те, що він покликаний принаймні частково виправити абсолютно безглузду та антинародну ініціятиву підвищення пенсійного віку для жінок. Тому теоретично документ повинен знайти підтримку в сесійній залі, якщо народні обранці керуватимуться не фракційною дисципліною та фінансовими інтересами олігархів, які стоять за їхніми партіями, а інтересами українського народу й елементарним здоровим глуздом”, – підсумував націоналіст.

Прес-служба Всеукраїнського об’єднання “Свобода”.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.