Діаспора

«Живі газонокосарки» повернулися до Праги

На заповідних територіях Праги знову почався випас «живих газонокосарок». Три змішаних стада овець, кіз і телят будуть підтримувати там флору до жовтня. Про це повідомляє офіційний портал міста.

Кожне стадо налічує близько 70 голів. На 80% вони складаються з овець. У найближчі місяці пасуться тварин можна буде побачити в заповідниках «Дивока Шарка» (Divoká Šárka), «Седлецкие скелі» (Sedlecké skály), «Подбабские скелі» (Podbabské skály), «солов’їна долина» (Slavičí údolí), «Радотинские скелі» (Radotínské skály) або «Видоуле» (Vidoule).

Всього їм належить «обробити» 60 міських місць загальною площею 54 га. Стежити за тваринами протягом всього дня будуть пастухи з собаками, а в деяких районах – найняті бездомні.

Випас імітує традиційний спосіб ведення господарства, завдяки якому в Празі з’єднання явилося і на протязі багатьох років підтримувалося сусідство конкретних видів рослин і залежних від них тварин. Сьогодні дні є охоронюваними видами.

Випас сільськогосподарських тварин на заповідних територіях Праги поновився в 2000 році. У цього методу давня історія: про нього згадується в історичних документах XIX століття. До нього вдаються, щоб не порушувати спокій мешканців заповідників гуркотом працюючої техніки, і підтримувати стале рівновагу флори і фауни.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.