Авторські статтіТехно

Живе серце може бути надруковано на 3D-принтері

Вчені запевняють, живе серце може бути надруковано на 3D-принтері. Більше того, воно буде виконувати всі необхідні функції і в стані прижитися в організмі людини.

Проведені вченими дослідження показують, що сучасні технології дозволяють займатися пересадкою серця, надрукованого за допомогою 3D-принтера. На даний момент експерименти проводилися тільки на мишах, але вони були успішні. Подібна практика показує, всі вдалі «новинки» спочатку тестують на гризунах, а тільки потім на людях.

Технологію 3D-друку серця використають і в інших цілях, наприклад, для підготовки складних операцій на цьому органі. За допомогою принтера роздруковують модель, на якій медики відпрацьовують всі можливі варіанти перебігу хірургічного втручання і тільки потім приступають до реальної практики. Цей підхід дозволяє уникнути помилок, які можуть стати смертельними.

Крім того, вчені запевняють, мова йде не тільки про серце, але і про інші органи, але з ними справи йдуть складніше. Їх склад і структура куди більш специфічна ніж у головного органу людини, який займається перекачуванням крові.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України