Життя в самій сухій «марсіанській» пустелі Атакама знищили аномальні зливи – вчені

Кілька міліметрів опадів в рік в пустелі Чилі зарахувала її до звання самої сухий на Землі, а умови на ній стали дуже схожими на життя на Марсі.

Вже кілька років поспіль вчені активно використовують пустелю Атакама в Чилі в якості наукової майданчики для вивчення життя на Марсі, адже з-за неймовірної сухості умови максимально наближені до таких на Червоній планеті, із-за чого Атакаму деколу називають «марсіанською». І не дивно, що пустеля вважається самої сухої Землі, адже кількість опадів в рік тут ледве сягає кількох сантиметрів.

Під час роботи вчені натрапили на надзвичайні обставини – в надрах пустелі містилися цілі лагуни з дощовою водою, які, замість того, щоб оживити територію, занапастили її. Вчені впевнені: життя в самій сухий «марсіанської» пустелі Атакама знищили аномальні зливи, адже мікроорганізми тут пристосувалися до умов екстремальної сухості і спеки, а волога для них стала синонімом смерті. Вчені вперше натрапили на лагуни з водою в 2015 році – через пару місяців тонні води випарувалися, проте вже в 2017 році дивовижні озера глибиною від 10 до 30 сантиметрів і шириною в декілька десятків метрів з’єднання явилися знову. Ретельне вивчення показало, що лагуни зовсім не є результатом антропогенного впливу – вони утворилися під час проливних дощів.

Лабораторний аналіз довів, що близько 70% видів мікроорганізмів з ґрунту просто «лопнули, як повітряні кулі». Вижили лише найсильніші представники 2-4 видів бактерій. І хоча води тут знову немає, зразки вологих відкладень з дна озер допоможуть вченим краще пізнати характер джерел, їх небезпеку і вплив на екосистеми.

Всі отримані дані принесуть чималу користь майбутнім місій на Марс, адже дадуть уявлення про життєздатність можливо живуть там мікроорганізми, їх патогенності і методах боротьби.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

3 × three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh