Авторські статтіНовини

Життя на Землі з’явилося завдяки ультрафіолету – вчені

Головним чинником при зародженні життя на Землі стало ультрафіолетове випромінювання. Таку заяву зробили вчені з Європейського Космічного Агентства. Більш детально про наукову роботу викладено в спеціалізованому виданні Astrobiology.

Життя на планеті існує в тисячах різних форм, однак якщо розібрати будь-який організм до найдрібніших подробиць, то у кожної живої істоти лише один вихідний матеріал – це з’єднання атомів вуглецю, кисню, водню та інших частин.
Експеримент з молекулярними хмарами, проведений в Оріоні, допоміг зрозуміти, що СН+ світло не поглинає, а випромінює його. Це стало повною несподіванкою.

Вчені провели порівняння кількості, температури і руху молекул СН і СН+, а також їх «прабатька» – іона вуглецю (С+). В ході експерименту виявилося, що СН+ сформовані з допомогою ультрафіолетового випромінювання, вихідного від молодих зірок всередині туманності Оріона.

Якщо провести порівняння цих небесних тіл з Сонцем, то вони більш масивні і в результаті випромінюють більше ультрафіолетового випромінювання. Вчені пояснюють, що коли молекула отримує фотон світла, то вона приходить до «збудження» і заряджається енергією. Вона потрібна для вступу в реакцію з іншими елементами.

Фахівці припустили, що ультрафіолетове випромінювання від зірки великого розміру може нагріти молекули водню настільки, що з’являються умови для створення вуглеводнів.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України