Життя на Землі з’явилося завдяки ультрафіолету – вчені

Головним чинником при зародженні життя на Землі стало ультрафіолетове випромінювання. Таку заяву зробили вчені з Європейського Космічного Агентства. Більш детально про наукову роботу викладено в спеціалізованому виданні Astrobiology.

Життя на планеті існує в тисячах різних форм, однак якщо розібрати будь-який організм до найдрібніших подробиць, то у кожної живої істоти лише один вихідний матеріал – це з’єднання атомів вуглецю, кисню, водню та інших частин.
Експеримент з молекулярними хмарами, проведений в Оріоні, допоміг зрозуміти, що СН+ світло не поглинає, а випромінює його. Це стало повною несподіванкою.

Вчені провели порівняння кількості, температури і руху молекул СН і СН+, а також їх «прабатька» – іона вуглецю (С+). В ході експерименту виявилося, що СН+ сформовані з допомогою ультрафіолетового випромінювання, вихідного від молодих зірок всередині туманності Оріона.

Якщо провести порівняння цих небесних тіл з Сонцем, то вони більш масивні і в результаті випромінюють більше ультрафіолетового випромінювання. Вчені пояснюють, що коли молекула отримує фотон світла, то вона приходить до «збудження» і заряджається енергією. Вона потрібна для вступу в реакцію з іншими елементами.

Фахівці припустили, що ультрафіолетове випромінювання від зірки великого розміру може нагріти молекули водню настільки, що з’являються умови для створення вуглеводнів.

 

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

4 × 2 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh