Авторські статтіДіаспора

Жителі Чехії підтримали ховрахів, які масово гинуть при виробництві вина

При виробництві вина ні один ховрах не постраждав. Приблизно такий посил несе золотиста наклейка «Sysli na vinici» на пляшках чеських вин. Використовувати дане маркування можуть тільки ті виноробні господарства, які подали заявку та виконали умови добросусідства з цією твариною.

Спільний проект екологічної організації ALKA Wildlife і Міністерства сільського господарства Чехії стартував два роки тому і за цей час давши видимий результат. В окремих областях популяція цих гризунів почала зростати.

«Купуючи вино з такою наклейкою, люди мотивують виноробів до посадки трави між рядами зростаючого винограду і відмови від використання пестицидів і гербіцидів, призначених для знищення гризунів. Тім самим покупці допомагають зберегти зникаючий вид тварин», – розповіла координатор проекту Катержіна Поледникова.

Щоб отримати наклейку на свою продукцію, виробники повинні виконати і третя умова – довести, що ховрахи дійсно жили на виноградниках в конкретний рік. На сьогоднішній день право використовувати маркування має 21 винороб. Їх повний список можна знайте тут.

Місяць тому заповітну наклейку вперше отримало виноробне господарство «AGRODRUŽSTVO Miroslav», що випускає продукцію під брендом Perk. Співробітники компанії самі звернулися до організаторів проекту, як тільки помітили на своїх виноградниках нових сусідів.

Зазначимо, в минулому ховрахи в Чехії вважалися сільськогосподарськими шкідниками. Однак їх популяція стала стрімко скорочуватися і вид опинився під загрозою повного зникнення. У чеській природі сьогодні живе всього близько 5 тис. особин. Для поповнення популяції цих гризунів навіть спеціально завозили з сусідньої Словаччини.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України