Житель Донбасу: “Мені більше по душі, воїни УПА, ніж такі як Шуфрич, Вілкул та Мураєв”

Видання Dialog.UA публікує лист, надісланий мешканцем Донецької області, постраждалим від військових дій. Чоловіка обурює популізм і двоїста натура відомих політиків; він твердо переконаний, що таких людей треба гнати звідусіль і не підтримувати їх на виборах.

Доброго дня, шановна редакціє “Диалог.UA”!

Пише вам російськомовний житель Донецької області, переживши обстріли, диверсії і прочувствовавший на собі, що таке сепаратизм, зрада батьківщини і співробітництво співвітчизників зі спецслужбами іншої держави. Я часто читаю новини і дивлюся ТБ. Чесно скажу, мене дістали деякі піки, що з’єднання є на екранах із завидною регулярністю. Дуже обурюють політики, які в такий непростий час позиціонують себе як “борці з несправедливістю”, а по факту: мають досить дивну ідеологічну позицію, дуже вигідну ворогам нашої держави. З іншого боку, ці політикани – просто пустобрехи, займаються популізмом і абсолютно далекі від реальних проблем своїх співвітчизників.

Євген Мураєв, Нестор Шуфрич та Олександр Вілкул – відомі мільйонери, які регулярно говорять на ТБ про війну на Донбасі, але які реально нічим жителям Донбасу не допомагають. Ви кого-небудь з них бачили взагалі в зоні АТО хоч раз? А там регулярно гинуть люди! В охопленому війною регіоні наші співвітчизники сидять без світла, води і їжі, багато втратили житла. ООН допомагає, Червоний Хрест допомагає, маса волонтерів, благодійних організацій, так і деякі політики теж відправляють допомогу. А де ваша реальна допомога Донбасу, панове шуфричі, мураевы, вилкулы? І це при ваших-то фінансах та інших можливостях!

Яким чином ви співчуваєте російськомовному населенню”, якщо ні копійки не дали? Звичайно, легко сидіти осторонь, вишукувати недоліки і критикувати нинішню владу: мовляв, щось не так робить, це не так… З тим гаслом, що якщо б вони зараз керували країною, то користі було б більше. А я особисто сумніваюся, що якщо даті управління країною в руки Шуфричу, то було б краще. Він бі відразу, як і його колишній партійний шеф Янукович, давши дозвіл на введення російських військ для вбивства всіх, хто за Україну. Досить згадати, як Шуфрич керував МНС… Постійні надзвичайні ситуації при його керівництві. І безпорадність його креатур в міністерстві. Та він сам і його сім’я – це суцільна надзвичайна ситуація, досить згадати, як його син збив у Києві перехожого на своєму “Бентлі”.

Вілкул керував Дніпропетровської ОДА – бардак при ньому був ще тієї! “Титушек” Вілкула в Дніпрі теж не можна забути, у співпраці з кримінальними структурами, ненавидящими воїнів АТО, він загрався у вельми небезпечні ігри. Мураєв, хоч і молодий, але ми знаємо, звідки він і хто його вивів “в люди”, так би мовити, – тесть Олег Таранов, колишній чиновник і керівник підприємств, друг відомого політика з кримінальним минулим Вадима Рабиновича. Раніше Мураєва можна було бачіті “масовці” і у Добкіна і Кернеса, і в інших “регіоналів”.

Тепер же він позиціонує себе як самостійна політична фігура… Та немає там і в помині ніякої самостійності – він просто ланцюгової “Тютюн” більш великих політичних і бізнес-фігур.

Що об єднує Вілкула, Шуфрича і Мураєва? Не тільки зв’язок з недобитої “Партією регіонів”, а також кримінальними структурами. Зараз вони схожі в тому, що регулярно паскудять українській державі. Як тільки російські влади-агресори анексували Крим, ці троє встали на бік Кремля. Від них в 2014 році не було жодного слова критики на адресу Путіна і його найближчого оточення, режиссировавшего злодійство території України. Війну на Донбасі ця “несвята трійця” називала “громадянським конфліктом”. Тобто, на думку Вілкула, Мураєва і Шуфрича, що у розв’язанні війни винен виключно Київ, а Москва ніби як і “не при справах”. Минав час, приховувати кремлівські вушка за кровопролиттям на Донбасі ставало все важче, а до “трійці” з кожним днем все більше доходило, що вони, незважаючи на свої симпатії до Москви, залишаються на території України, а їх улюблені російські владі щось не поспішають їх “визволяти”. Що робити? Треба якось виживати. І тоді вони поступово, зі скрипом, почали визнавати і російське присутність на Донбасі, і навіть злегка засуджувати Москви. Але акуратненько. І найбільше, на їх думку, вінна все одно Україна.

У мовному питанні, коли у нас пішли претензії з боку Угорщини, ці троє прогнозовано стали на бік мадярів. Коли українська сторона домагається від світового співтовариства продовження санкцій щодо російських агресорів, ці продовжувачі справи Януковича всіляко надавати нам палиці в колеса. Вони послідовно і вперто працюють проти української держави.

Ось як їх після цього не назвеш “п’ятою колоною”! То їздять в Росію і виступають там на пропагандистських каналах. Зустрічаються і фотографуються з одіозними ворогами України путінського типу байкера Залдостанова, кримського зрадника-сепаратиста царьова є та французької націоналістки Ле Пен. То раптом зображують із себе українців накидаються з критикою на владу, хоча по суті, самі себе вони українцями, не считают, і проблеми України їх не цікавлять. Їх цікавить збереження власного капіталу, який вони нажили, на хвилиночку в тій же Україні і завдяки в першу чергу нашій державі.

Може бути, в цьому і полягає весь секрет їх мінливої точки зору. Якби у них була можливість переїхати і перевести бізнес в Росію, вони б, мабуть, ще більші цебри бруду лілі на Україну. Альо в Росії своїх мільйонерів вистачає, і не факт, що “брати-росіяни” не зітруть цих панів в порошок, якщо ті туди поткнутися і почнуть там розгортати бізнес.

По суті, такі як Вілкул, Шуфрич і Мураєв – це справжній вірус на тілі України, від якого наша країна хворіє. Вони такі ж, як їхній колишній лідер Янукович, зрадив свою країну і втік “під крильце” Путіна. Чесно кажучи, що б не говорили про воїнів УПА, але мені ці героїчні люди набагато більше імпонують, ніж такі “піки”, як Шуфрич, Вілкул та Мураєв”. В українських повстанців була чітка позиція, вони ненавиділи ворогів України, що боролися проти них і не турбувалися за своє майно.

Коли на землю прийшов ворог, вони готові були кинути будинку і піти в ліс, альо плазувати перед завойовниками не збиралися. Але такі вчинки – це явно не про нашу “несвятую трійцю”. Ці прогнутися під кого завгодно і перефарбуються як хамелеони, лише б ніхто не чіпав їх грошики. Скажу як мешканець Донбасу: коли мій регіон повністю повернеться під контроль України, і який-небудь Шуфрич або Мураєв приїде туди вести виборчу кампанію, ми вышвырнем їх геть. Не тільки тому, що багато базікали замість реальної допомоги, але й тому, що відверто шкодили, працюючи на ворога.

І точно так само, я сподіваюся, цих хамелеонів поженуть звідусіль – і з Києва, і з Дніпра, і зі Львова.

Віталій Молотов, житель Донецької області.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

six + twenty =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh