Європейський суд з прав людини підтримує церковну автономію

Правова група релігійної свободи високо оцінила рішення Європейського суду з прав людини, заявивши, що воно захищає церкви від державного втручання.

“Право на церковну автономію захищено Європейською Конвенцією з прав людини і необхідне для функціонування належним чином  релігійних установ і навіть самої демократії”,- сказав Пол Коулман, старший правник міжнародного альянсу захисту свободи.

Коулман заявив, що рішення захищає “інституційну свободу релігійних груп по всій Європі”.

У 2009 році служитель угорської кальвіністської церкви Карол Наги подав позов до Європейського суду з прав людини, виступаючи проти відмови судів Угорщини розглянути його справу. Він стверджував, що його усунення з посади пастора порушило угорське трудове законодавство.

У 2005 році проти нього було почато церковне дисциплінарне провадження за заяви в місцевій газеті із звинуваченням незаконної виплати державної субсидії  кальвіністській школі,- йдеться у рішенні Європейського суду з прав людини від 1 грудня.

Після розгляду церковний суд відсторонив його від пастирської посади. Вищий церковний суд залишив у силі рішення і відхилив апеляцію Наги.

Тоді Наги подав судовий позов до угорських судів. Верховний суд Угорщини відмовився визнати юрисдикцію у цьому випадку, заявивши, що сторони мали “пасторські службові відносини”, що підпадає під церковне право, а не трудове законодавство.

Міжнародний альянс захисту свободи  подав юридичне резюме до Європейського суду. У ньому йдеться, що  церкви і релігійні організації мають право управляти внутрішніми справами без втручання з боку уряду чи інших державних органів.

У резюме сказано, що у попередньому випадку законом Європейського суду захищено релігійну свободу як демократичний наріжний камінь і як “один з елементів, що творить ідентичність віруючих і їх концепцію життя.”

Коулман пов’язав  рішення Європейського суду з прав людини з  Великої хартією вольностей, юридичним документом 1215 року, укладеним між королем Англії і англійськими баронами. Він сказав, що це був новаторський документ у визнанні автономії Католицької Церкви в Англії.

Джерело: catholicnews.org.ua

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

7 − two =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh