Європарламент вперше визнав геноцидом звірства Ісламської держави на Близькому Сході

Європейський парламент прийняв резолюцію, в якій масові вбивства, переслідування місцевих жителів на Близькому Сході з боку “Ісламської держави” (ІД) вперше названі геноцидом.

У резолюції наголошується, що люди, які вчиняють умисне насильство на релігійному або етнічному грунті, повинні нести відповідальність за порушення міжнародного права, злочини проти людства і здійснення геноциду.

Автор резолюції, шведський парламентар Ларс Адактуссон назвав голосування “історичним рішенням”, а наступним кроком, на його думку, має стати визнання злочинів ІД в ООН.

ІД переслідує християн, езидів, мусульман в Іраку і Сирії, викрадає тисячі жителів і повсюдно встановлює шаріатські норми. У рабство потрапляють жінки і діти в Північному Іраку. Після захоплення Мосула, в середині 2014 року, бойовики ІД вбили сотні мирних жителів і захопили в рабство тисячі. Майже 5000 езидських жінок були захоплені в сексуальне рабство.

В інтерв’ю “Newsweek” Ларс Адактуссон заявив: “Це дає жертвам звірств шанс відновити їх людську гідність. Це також історичне підтвердження того, що Європарламент визнав, що відбувається з ними, і що вони страждають від найбільш жорстокого злочину в світі – геноциду”.

Раніше в січні лейбористи Великобританії висунули в Палаті громад пропозицію, яка потребує від парламенту визнати “систематичні акти насильства і вбивств по відношенню до християн і інших меншин в Сирії та Іраку, геноцидом.

“Ця огидна поведінка чітко підпадає під визначення геноциду, як він визначений відповідно до Конвенції ООН про попередження і покарання геноциду”, – йдеться в зверненні.

Джерело: blagovest-info.ru

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

five + five =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh