Політика

Євродепутатка: Не виключено, що Україна стане членом ЄС одного дня

Євродепутатка від Естонії Кристина Оджуланд вважає, що угода про асоціацію з Євросоюзом відкриє для українського бізнесу нові ринки, альтернативні до російського.

Про це вона розповіла DW, відповідаючи на запитання про захист України з боку Євросоюзу в умовах тиску Росії через намір підписати угоду про асоціацію з ЄС.

“Це питання стосується радше двостороннього співробітництва між Україною та ЄС. Але ми розуміємо, що нині Україна робить нелегкий вибір, оскільки її ринок дуже залежний від Росії”, – зазначила Оджуланд.

“Проте якщо ви озирнетеся на 20 років назад, то побачите, що таку проблему переживали й балтійські країни. І наш політичний вибір давався також дуже складно. Але ми його зробили”, – пригадала вона.

“Ми зіткнулися, зокрема, з проблемою подвійних митних тарифів з боку Росії і боролися з ним протягом багатьох років. Через них ми були змушені оперативно переорієнтувати наш ринок на Захід. І угода про асоціацію пропонує альтернативні нові ринки для українського бізнесу”, – наголосила євродепутат від Естонії.

На запитання, чи готовий ЄС відкрити свої кордони для українських товарів, якщо після підписання угоди про асоціацію товарообіг між Україною та Росією скоротиться удвічі, як пророкують експерти, Оджуланд відповіла:

“Ці кордони відкриє для вас угода про асоціацію після того, як вона вступить у силу. Вона запропонує нові правила торгівлі (адже нині ринок України не настільки відкритий для країн ЄС) і нові шляхи для вашої продукції на європейські ринки. Щоправда, для цього потрібно трохи часу й досвіду, але в перспективі це буде надзвичайно корисним для України як держави”.

“І особисто я дуже рада, що останнім часом український парламент демонструє консенсус щодо майбутнього вашої країни. Євроінтеграція – це вже не тільки курс опозиції чи вибір уряду. Усі гілки влади дали чітко зрозуміти, що це загальний державний пріоритет. Ці заяви української влади почуті і схвально сприйняті у Європі на найвищому рівні”, – додала вона.

На думку Оджуланд, шанси України на підписання угоду про асоціацію у Вільнюсі “дуже високі”.

“Я хотіла би порадити Україні набратися терпіння і рухатися вперед до своєї мети. Безумовно, на перших етапах Україна відчує скорочення прибутків від торгівлі у певних сферах. Проте досвід балтійських країн, що в довгостроковій перспективі переорієнтація нашого виробництва на Захід була дуже корисною, і всі три країни можуть це підтвердити”, – додала вона.

“Україна має величезний потенціал, значні природні і людські ресурси (я особисто люблю порівнювати Україну з Францією). І якщо ваш уряд нині серйозно налаштований на проведення реформ, то гадаю, люди будуть більш мотивовані на підтримку його дій, спрямованих на інтеграцію в Європу. І не виключено, що одного дня Україна стане членом ЄС. Це можливо, якщо цього хоче народ”, – заявила естонський політик.

Оджуланд представляє політичну групу “Альянс лібералів та демократів за Європу”.

УП

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.