Каліфорнійський стартап JetZero заявляє, що до 2030 року введе в експлуатацію реактивний авіалайнер зі змішаним крилом, обіцяючи використати на 50% менше палива та надаючи ідеальну платформу для авіалайнерів із чистим воднем.
На шляху між конструкцією повного літаючого крила і традиційною формою авіалайнера корпус змішаного крила використовує широкий плоский фюзеляж, який плавно переходить у пару широких крил, без чіткої лінії розділення, що відокремлює крило від корпусу.
Переваги: сам фюзеляж може створювати набагато більшу підйомну силу, ніж звичайна трубчаста форма, тому вам не потрібна велика поверхня крила. Він аеродинамічно стабільний, тому вам не потрібне хвостове крило, і ці фактори в сумі призводять до різкого зниження лобового опору та ваги, що призводить до менших двигунів та подальшого зниження ваги. Усередині набагато більше місця для вантажу та пасажирів, а розташування сидінь більше схоже на театр, ніж на звичайний авіалайнер. Крім того, двигуни можуть бути встановлені нагорі, що значно знижує рівень шуму як у кабіні, так і на землі.
Коли йдеться про екологічно чистий літак з водневим двигуном, додаткове місце для зберігання в напрямку крил ідеально підходить для перевезення водневих балонів, які є легкими, але займають багато місця.
Розмах крил ширший, ніж у типового авіалайнера, що може обмежити кількість відсіків в аеропорту, в які вони можуть поміститися, якщо вони не використовують крила, що складаються.
“Змішане крило на 50% ефективніше”, – каже засновник Марк Пейдж. «Він використовує вдвічі менше палива, виробляє вдвічі менше вуглекислого газу порівняно з літаком із трубчастим крилом, чесно кажучи, навіть із такими ж двигунами. Паливо – найбільша стаття витрат авіакомпанії. Це не просто конкурентна перевага, у майбутньому це буде виживання».
Першим літаком JetZero стане Z-5. Він покликаний замінити Boeing 767, розрахований на перевезення не менше 250 пасажирів та дальність польоту понад 9260 км. У той час як розмах крила 767 складає близько 170 футів (52 м), Z-5 матиме ширину майже 200 футів (61 м). Однак він, як і раніше, працюватиме в будь-якому аеропорту, який може обслуговувати Airbus A330.
«Ми будуємо не просто авіалайнер – ми будуємо багатоцільову платформу. Платформу, яка може перевершити найкращих у своєму класі на будь-якому ринку. Авіалайнер, вантажний літак, заправник», – каже Пейдж.