Новини з Австрії

Федеральний канцлер Австрії втрачає довіру

Дуже багато виборців австрійських християнських демокартів ÖVP напевно засумніваються в останньому дослідженні ринку — оскільки голова партії ÖVP Карл Нехаммер отримує лише 13% довіри населення Австрії на посаді канцлера, Герберт Кікль (FPÖ) відривається з 19%. Навіть Андреас Баблер (14%) випередив Нехаммера.

Будь-хто, хто пам’ятає дані осені 2022 року, знає: минулого року Карл Нехаммер, як і раніше, лідирував на посаді канцлера з 23% (опитування INSA, жовтень 2022 року). Тепер у боса ÖVP на 10 процентних пунктів менше, а у голови FPÖ тепер 19% — і, отже, він збільшився на три відсоткові пункти з 16% за один рік.

Показники Андреаса Баблера з питання канцлера, як і раніше, низькі: лідер федеральної партії SPÖ, як і раніше, отримує лише 14% — його попередниця на чолі партії Памела Ренді-Вагнер у жовтні 2022 року мала не менше 19%. Невелика втіха для Баблера: маючи лише 14%, він навіть трохи випереджає Карла Нехаммера (зараз 13%). Проте прихильники SPÖ також знають, що із цими цінностями жоден головний кандидат не зможе тріумфально перемогти на виборах до Національної ради 2024 року. Ця кризова ситуація, ймовірно, викликає ще більшу напруженість у опитуваннях на партійній конференції SPÖ, яка відбудеться 11 листопада у Граці.

Поточні результати опитування також є катастрофічними для зеленого віце-канцлера: лише чотири відсотки австрійців хотіли б, щоб Вернер Коглер став канцлером — навіть Марко Пого, голова Партії пива, тепер має шість відсотків.

Беат Майнл-Райзінгер теж не дуже добре показала себе в новому дослідженні, але принаймні вісім відсотків австрійців хотіли б бачити главу NEOS канцлером.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України