Авторські статті

ЄС закликав Росію прийняти на себе відповідальність за дії на Донбасі

   Європейський Союз у зв’язку з різким загостренням ситуації на Донбасі закликав у п’ятницю, 23 січня, “всі сторони, відповідальні за нову ескалацію, показати свою прихильність політичного врегулювання”.

Проте, очевидно, що в ЄС вважають головним винуватцем ескалації конфлікту Москву.

“Ми особливо закликаємо Росію повною мірою прийняти на себе відповідальність, – вказується в заяві представника ЄС з іноземної політики опублікованому вчора на сайті ЄС. Публічні заяви які спотворюють реальність що відбувається в зоні конфлікту, що розпалюють ненависть і подальше насильство, не приведуть до настільки необхідної деескалації “.

Також в документі підкреслюється, що повинні дотримуватися норми і стандарти міжнародного гуманітарного права. “Парад військовополонених проведений вчора в Донецьку є явним порушенням таких стандартів”, – вказується в тексті.

Ще в заяві йдеться про необхідність негайно відмовитися від використання важких озброєнь. Також у ній висловлено сподівання на якнайшвидшу організацію нового засідання тристоронньої контактної групи за участю всіх сторін, які підписали Мінські угоди.

“Припинення військових дій має бути першим кроком до повної і швидкої реалізації Мінського протоколу від 5 вересня 2014 року, як підстави для стабільного політичного рішення що поважає суверенітет України, її незалежність і територіальну цілісність”, – наголошується в документі.

При цьому президент РФ В.Путін 23 січня в своїй заяві поклав відповідальність за загострення конфлікту на сході України на українську владу.

“Застосовуються артилерія і системи залпового вогню, і авіація, причому без розбору, прямо по густонаселених районах. І все це відбувається під акомпанемент пропагандистських гасел про прагнення до миру і під пошук відповідальних. Відповідальні ті, хто віддає такі злочинні накази”, – сказав Путін, виступаючи на нараді з постійними членами Ради безпеки.

За словами президента, Росія не отримала чіткої відповіді на пропозицію Києву відвести важкі озброєння від лінії розмежування.

“На жаль, ми не тільки не отримали ніякого виразної відповіді на нашу пропозицію, а й побачили зворотні дії, а саме київською владою був відданий офіційний наказ про початок великомасштабних бойових дій практично по всьому периметру дотику протиборчих сторін”, – сказав він.

Экономика от Пророка

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

7 − one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.