ЄС продовжує наполягати на звільненні Юлії Тимошенко та посилить свою роль у вирішенні кризи в Україні

Єврокомісар з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле наголосив, що ЄС продовжує наполягати на звільненні лідера опозиції України Юлії Тимошенко та має намір інтенсифікувати свою роль у вирішенні зростаючої політичної кризи в країні.

Про це він заявив під час зустрічі у Мюнхені з донькою Юлії Тимошенко Євгенією та заступником голови партії “Батьківщина”, Головою Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції Григорієм Немирею.

“Ми продовжуємо піднімати питання про звільнення Юлії Тимошенко під час кожної нашої зустрічі і розглядаємо його як лакмусовий папірець на відданість демократії і як символ відсутності верховенства права в Україні”, – сказав Штефан Фюле.

Євгенія Тимошенко подякувала ЄС за підтримку українського народу та її мами.

“У боротьбі з диктаторським режимом Януковича ми повинні виступити єдиним фронтом. Зараз відлік йде на хвилини. Кров українців не повинна проливатися”, – наголосила вона.

Єврокомісар поінформував своїх співрозмовників про позицію ЄС щодо України, яка враховує останні випадки ескалації конфлікту і полягає в тому, що винні у цьому повинні бути притягнуті до відповідальності.

“Відповідно до норм європейського права це питання обговорюється в інституціях ЄС та країнах-членах ЄС. Євросоюз має намір інтенсифікувати свою роль у вирішенні політичної кризи в Україні, яка загострюється”, – наголосив він.

За словами Штефана Фюле, ЄС активно обговорює і координує свої дії щодо України із США.

Крім того, він повідомив, що буде обговорювати ситуацію в Україні під час зустрічі з Генеральним Секретарем Ради Європи Яглундом.

У свою чергу Григорій Немиря поінформував Єврокомісара про зростаючий тиск з боку силових структур, зокрема СБУ, на опозиційну партію “Батьківщина”, що є елементом практики використання авторитарних інструментів.

“Такі кроки свідчать про небажання влади, незважаючи на миролюбиву риторику Януковича, розв’язувати кризу та звужує простір для політичного діалогу”, – сказав він.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

20 − 3 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh