Авторські статті

ЄС продовжує наполягати на звільненні Юлії Тимошенко та посилить свою роль у вирішенні кризи в Україні

Єврокомісар з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле наголосив, що ЄС продовжує наполягати на звільненні лідера опозиції України Юлії Тимошенко та має намір інтенсифікувати свою роль у вирішенні зростаючої політичної кризи в країні.

Про це він заявив під час зустрічі у Мюнхені з донькою Юлії Тимошенко Євгенією та заступником голови партії “Батьківщина”, Головою Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції Григорієм Немирею.

“Ми продовжуємо піднімати питання про звільнення Юлії Тимошенко під час кожної нашої зустрічі і розглядаємо його як лакмусовий папірець на відданість демократії і як символ відсутності верховенства права в Україні”, – сказав Штефан Фюле.

Євгенія Тимошенко подякувала ЄС за підтримку українського народу та її мами.

“У боротьбі з диктаторським режимом Януковича ми повинні виступити єдиним фронтом. Зараз відлік йде на хвилини. Кров українців не повинна проливатися”, – наголосила вона.

Єврокомісар поінформував своїх співрозмовників про позицію ЄС щодо України, яка враховує останні випадки ескалації конфлікту і полягає в тому, що винні у цьому повинні бути притягнуті до відповідальності.

“Відповідно до норм європейського права це питання обговорюється в інституціях ЄС та країнах-членах ЄС. Євросоюз має намір інтенсифікувати свою роль у вирішенні політичної кризи в Україні, яка загострюється”, – наголосив він.

За словами Штефана Фюле, ЄС активно обговорює і координує свої дії щодо України із США.

Крім того, він повідомив, що буде обговорювати ситуацію в Україні під час зустрічі з Генеральним Секретарем Ради Європи Яглундом.

У свою чергу Григорій Немиря поінформував Єврокомісара про зростаючий тиск з боку силових структур, зокрема СБУ, на опозиційну партію “Батьківщина”, що є елементом практики використання авторитарних інструментів.

“Такі кроки свідчать про небажання влади, незважаючи на миролюбиву риторику Януковича, розв’язувати кризу та звужує простір для політичного діалогу”, – сказав він.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України