Новини

Єпископи УГКЦ закликають священиків виголошувати під час Літургії окреме прохання за мир, воїнів та постраждалих

24-25 листопада в Брюховичах, що поблизу Львова, відбулася чергова сесія Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ. Серед головних постанов, прийнятих на Синоді, важливим є затвердження владиками тексту окремого прохання за мир, воїнів і постраждалих під час єктенії на всякі прохання на кожній Божественній Літургії.

За словами владики Венедикта, Єпископа-помічника Львівської архиєпархії УГКЦ, Україна повинна покладатися в складній політичній ситуації, яка склалася, на Бога. «Уводячи таке спеціальне прохання на Літургії, яке повинні виголошувати відтепер священики, ми прагнемо віддати весь наш народ під Божу опіку. Адже покликання і завдання Церкви бути завжди із людьми та молитися за них, – пояснює він. – Тому подаємо ці прохання, щоби звертатися до Господа за допомогою, виконуючи в такий спосіб покликання Церкви».

Додамо, в УГКЦ триває строгий піст та безперервна молитва за мир і краще майбутнє України. Усі вірні та люди доброї волі щодня о 21.00 єднаються в спільній молитві за Україну (в понеділок – за успішне служіння Президента, Уряду та Верховної Ради України; вівторок – за ворогів: за навернення тих, хто переслідує і атакує нас; середу – за українське військо; четвер –  за правоохоронні органи і міліцію; п’ятницю – за поранених, полонених, біженців та їхні родини; суботу – поминання усопших, зокрема загиблих воїнів і всіх невинно убієнних; неділю – за єдність і соборність України).

Безперервний строгий піст проходить за таким порядком: понеділок – Київська архиєпархія, Донецький, Харківський, Одеський і Кримський екзархати; вівторок – Львівська архиєпархія, Стрийська єпархія; середа – Івано-Франківська архиєпархія, Коломийсько-Чернівецька єпархія; четвер – Тернопільська архиєпархія, Бучацька єпархія, Самбірсько-Дрогобицька єпархія; п’ятниця – Сокальсько-Жовківська єпархія, Луцький екзархат. А наприкінці кожної Літургії  в парафіях співають молитву «Боже великий, єдиний».

Текст виголосу на єктенії на всякі прохання під час Божественної Літургії:

Ще молимось, щоб Господь Бог зіслав Святого Свого Духа на ввесь український народ і дав йому ласку витривалості у вірі, надії й любові серед теперішніх важких випробувань; дарував йому мир та визволив від усяких ворогів, щоб він міг у справедливості і правді прославляти доброго і милосердного Бога, – Господи, вислухай і помилуй.

Ще молимось за Божу опіку над усіма воїнами, які виконують свій обов’язок захисту Вітчизни, – щоб Господь Бог зміцнював їхні відвагу й мужність та охороняв від ворогів видимих і невидимих, – Господи, вислухай і помилуй.

Ще молимось за тих, які постраждали внаслідок бойових дій: за поранених, переселенців; тих, які втратили рідних, помешкання, майно; за всіх тих, які перебувають у зоні конфлікту, – щоб Господь Бог захистив та оздоровив їх, зберіг від усякого лиха та обдарував своєю благодаттю, – Господи, вислухай і милостиво помилуй.

Джерело: департамент інформації УГКЦ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh