Авторські статтіДуховне

Єпископи Венесуели викривають правлячий режим

Єпископи Венесуели знову виступили із закликом до негайних дій з досягненню миру і національної злагоди. Наполегливий заклик католицьких єрархів Венесуели пролунав по завершенні пленарного засідання, яке відбулося в Каракасі, в той час як в країні посилюється політична, інституційна та економічна криза, в ході якої більше ста людей загинули в вуличних зіткненнях в квітні цього року. Єпископи опублікували документ, озаглавлений «Термінове послання до католиків і до людей доброї волі в Венесуелі».

Венесуельські єпископи суворо звинувачують нинішній уряд: вони викривають «нелюдську» репресію демонстрацій громадян, які вимагають лише того, щоб дотримувалася демократія; прелати нагадують про затримання і про необґрунтовані процеси проти тих, хто не згоден з урядом, про тортури, порушення прав людини з боку влади, про насильство з боку проурядових незаконних воєнізованих формувань.

Єпископи підтвердили відмову визнати законність установчих зборів, утворених виконавчою владою: народ відкинув їх, оскільки їх мета полягає в «нав’язуванні країні диктаторського режиму», який встановлює «соціалістичний, марксистський і військовий стан» і «усунення існуючих державних органів, зокрема, національних зборів, що безпосередньо обираються народом». Єпископи висловили повну підтримку референдуму, організованому Національними зборами: в неділю 16 липня венесуельці скажуть «так» або «ні» Установчим зборам.

Конституція порушується, йдеться далі в посланні: «Верховний суд і Національна виборча рада схвалюють те, що пропонує виконавча влада, не беручи до уваги основоположних принципів демократії участі». Збройні сили повинні служити народу, а не режиму.

Нарешті, єпископи закликають до «відкриття гуманітарного каналу, щоб народ міг отримати ліки і продукти харчування», які ось уже кілька місяців в дефіциті в країні.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

eleven + two =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.