Єпископи Венесуели викривають правлячий режим

Єпископи Венесуели знову виступили із закликом до негайних дій з досягненню миру і національної злагоди. Наполегливий заклик католицьких єрархів Венесуели пролунав по завершенні пленарного засідання, яке відбулося в Каракасі, в той час як в країні посилюється політична, інституційна та економічна криза, в ході якої більше ста людей загинули в вуличних зіткненнях в квітні цього року. Єпископи опублікували документ, озаглавлений «Термінове послання до католиків і до людей доброї волі в Венесуелі».

Венесуельські єпископи суворо звинувачують нинішній уряд: вони викривають «нелюдську» репресію демонстрацій громадян, які вимагають лише того, щоб дотримувалася демократія; прелати нагадують про затримання і про необґрунтовані процеси проти тих, хто не згоден з урядом, про тортури, порушення прав людини з боку влади, про насильство з боку проурядових незаконних воєнізованих формувань.

Єпископи підтвердили відмову визнати законність установчих зборів, утворених виконавчою владою: народ відкинув їх, оскільки їх мета полягає в «нав’язуванні країні диктаторського режиму», який встановлює «соціалістичний, марксистський і військовий стан» і «усунення існуючих державних органів, зокрема, національних зборів, що безпосередньо обираються народом». Єпископи висловили повну підтримку референдуму, організованому Національними зборами: в неділю 16 липня венесуельці скажуть «так» або «ні» Установчим зборам.

Конституція порушується, йдеться далі в посланні: «Верховний суд і Національна виборча рада схвалюють те, що пропонує виконавча влада, не беручи до уваги основоположних принципів демократії участі». Збройні сили повинні служити народу, а не режиму.

Нарешті, єпископи закликають до «відкриття гуманітарного каналу, щоб народ міг отримати ліки і продукти харчування», які ось уже кілька місяців в дефіциті в країні.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

5 × three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh