Авторські статтіДіаспора

«Єдине вікно» на польському кордоні спростить та прискорить проходження митниці

“Єдине вікно” на митниці готове до запуску з 1 серпня.

Міністерство фінансів затвердило усі нормативні формальності для запуску «єдиного вікна» на митниці з 1 серпня. Про це повідомляє прес-служба Мінфіну.

«Єдине вікно» значно спростить та прискорить проходження митниці. Це значно полегшить ведення бізнесу”, зазначено в повідомленні.

За інформацією міністерства, це значно прискорить зовнішньоекономічні операції – тепер в органів контролю буде лише 4 години на ухвалення рішення про здійснення відповідного виду контролю, а також це зменшить витрати для бізнесу та корупцію – бо в органів контролю буде значно  менше можливостей для маніпуляцій.

Останньою формальністю було затвердження Мінфіном переліку документів, які треба подати контролюючому органу для завершення відповідного виду державного контролю, перелік з 192 позицій митного оформлення товарів, в яких буде застосовуватись система «єдиного вікна», а також 47 пунктів пропуску з автоматизованим контролем за переміщенням радіоактивних речовин та ядерних матеріалів. Завершення даних процедур дозволить запустити систему за графіком, тобто вже з 1 серпня.

Довідка

Система “Єдине вікно” передбачає створення єдиної електронної бази даних, яка дозволяє різним службам контролю та митницям в автоматичному режимі обмінюватись інформацією про вантаж, який проходить через кордон України та про результати його державного контролю.

Рішення про запровадження Єдиного вікна було прийнято 25 травня 2016 року – Постанова Кабінету Міністрів України № 364 від 25.05.2016 «Деякі питання реалізації принципу “єдиного вікна” під час здійснення митного, санітарно-епідеміологічного, ветеринарно-санітарного, фітосанітарного, екологічного, радіологічного та інших видів державного контролю».

Цією ж Постановою затверджено Порядок інформаційного обміну між органами доходів і зборів, іншими державними органами та підприємствами за принципом “єдиного вікна” з використанням електронних засобів передачі інформації.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України