Єдина причина, яка може зруйнувати будь шлюб

Шлюби закінчуються розлученням з однієї-єдиної причини:

Як часто ви незадоволені і сваритеся з чоловіком? Вам може здатися, що у вас є на ті вагомі причини — він приділяє вам мало уваги, не дарує подарунків, недостатньо заробляє, не допомагає по будинку, не сидить з дітьми, не їздить до вашої мамі, не любити ваших подруг і т. д. і т. п.

Адже будь-які конфлікти в родині виникають лише з однієї причини. Варто її викорінити — як жити стане набагато простіше і веселіше!

Прочитайте цю цікаву історію:

«Коли ми з дружиною тільки одружилися, як-то раз ми потрапили на семінар з надання психологічної підтримки жертвами сучасної работоргівлі (особливо сексуальних).

У своїй промові ведучий живити аудиторію, в чому головна причина розлучень.

Оскільки я тільки що пройшов курс передшлюбних консультацій, то відчував себе фахівцем в питаннях шлюбу. Я поспішно витягнув руку і вигукнув: «Секс, гроші і спілкування!»

Тут я подивився на дружину і розплився в задоволеній усмішці. Елементарно.

«Невірно, — гаркнув ведучий. — Це лише симптоми цієї проблеми».

Ой. Ось це я лажанулся.

Але мені не тільки дали урок смирення — слова ведучого змінили моє життя! Кращого заради ваш юний непокірний слуга-молодожон ще ніколи не отримував.

Отже, він сказавши:

«Шлюби закінчуються розлученням з однієї-єдиної причини: завищені очікування»

Я був в шоці.

Це одкровення просто не вкладалося в моїй недосвідченої голові. Про що йшлося далі, я не пам пам’ятаю. Я був надто занурений у думки про всіх тих завищених очікуваннях, з якими вже встиг зіткнутися в перший місяць життя одруженої.

З того часу семінару шість років тому я надивився на біль і розчарування, пов’язану з завищених очікувань, — не тільки в шлюбі, в будь-яких відносинах. Це смертоносну отруту, який вражає будь-які відносини в саме серце.

Але завищені очікування — проблема не тільки в шлюбі. Це проблема всього нашого життя.

Не має значення, ви неодружені або одружені, працюєте або безробітний, старі чи молоді… Завищені очікування — біч кожної людини. Від них не застрахований ніхто.

І яке ж рішення?

Я по натурі математик. Я обожнюю рівняння. Я люблю рахувати, а в школі моїми улюбленими предметами були алгебра і вища математика (хоча зараз я і під страхом смерті не зможу вирішити задачку з вищої математики).

Тому я склав рівняння.

ОЧІКУВАННЯ − СПОСТЕРЕЖЕННЯ = РОЗЧАРУВАННЯ

Що це означає? Нижче я описую дві гіпотетичні ситуації.

Очікування.

Коли я повертаюся додому після довгого робочого дня, я ОЧІКУЮ, що дружина приготувала вечерю, щоб ми могли сісти за стіл і повечеряти всією родиною. На ній буде фартух без плям (вона ж у мене ідеальна), а її зачіска буде ідеально покладеної.

В той час моя 16-місячна донька буде сидіти у своєму кріслі і їсти столовими приладами, не втрачаючи нічого повз рота, так що прибирати за нею не доведеться. Потім ми всі одночасно доїмо і вирушимо на сімейну прогулянку під колорадським сонцем, поки дворецький (так-так, це не помилка: ДВОРЕЦЬКИЙ) прибере в кухні і підготує будинок до вечірніх справах.

Спостереження.

Я приходжу додому на півгодини пізніше, а вечері не ті що немає, але ще навіть не передбачається. З-за цього маля кричить як різаний, жестами вимагаючи: «Ще! Хочу! Їсти!»

Я вирушаю на пошуки дружини й бачу, що вона працює над дизайнерським проектом, намагаючись встигнути в строк, який, строго кажучи, вже минувши. На моє запитання «Що у нас на вечерю?» вона відповідає поглядом перевтоми, матусі, яка працює вдома.

Я беру на руки дитину і йду в кухню, де виявляю достаток ПОРОЖНЕЧІ. Тому, як справжній чоловік з кухарськими замашками, я зупиняю погляд на сир і хліб. «Гарячі бутери!» — вигукую я.

Я саджу доньку в крісельце, що приводити її в невимовну лють. Я поспішно суну їй пакетик яблучного пюре. Вона заспокоюється… на час.

Я готую гарячі бутерброди. Всі їдять. У кухні бардак. По підлозі вітальні розкидані іграшки, тільки й чекають, як хто-небудь наступити на них і зламає собі ногу. Ми з дружиною плюхаемся на диван, уникаючи зустрічатися поглядами і не виявляючи ні найменшого бажання прибирати в кухні.

Я міг би продовжувати й продовжувати, але ви вже самі зрозуміли.

РОЗЧАРУВАННЯ = різниця між першим і другим.

Досить хитромудра ілюстрація, я в курси. Але я просто намагаюся показати, як наші очікування можуть не відповідати нашого реального життя — того, що ми спостерігаємо.

(ПРИМІТКА: Дана ілюстрація зовсім не характерна для мого справжнього життя. Вона або є, або вкрай перебільшене, або подібне. Я ще не вирішив.)

Найкраще про це сказавши Антоніо Бандерас: «Очікування — мати розчарувань».

Коротше кажучи: в житті у нас часто бувають завищені очікування, що в підсумку призводить до розчарувань.

Але це не обов’язково має бути так!

Ось рішення: СПОСТЕРЕЖЕННЯ повинно передувати ОЧІКУВАННЯ. Крапка. Іншими словами, дозвольте життя йти своєю чергою.

Деякі скажуть, що треба взагалі відмовитися від очікувань. Але я б не став заходити так далеко. По-моєму, здорові, реалістичні, висловлені вголос очікування мати корисно. Є до чого прагнути.

Але якщо ви потрапляєте в ситуацію, де ваші очікування виявляються завищеними, покладіться на спостереження. Відкиньте очікування і прийміть реальність такою, як вона є.

Втомилися від розчарувань? Відмовтеся від завищених очікувань і поверніться обличчям до дійсності. А потім поговоріть з тим, хто не виправдав ваших сподівань, і поясніть, чого і чому ви від нього очікуєте.

 

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

3 × 3 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh