Життя

Єдина причина, яка може зруйнувати будь шлюб

Шлюби закінчуються розлученням з однієї-єдиної причини:

Як часто ви незадоволені і сваритеся з чоловіком? Вам може здатися, що у вас є на ті вагомі причини — він приділяє вам мало уваги, не дарує подарунків, недостатньо заробляє, не допомагає по будинку, не сидить з дітьми, не їздить до вашої мамі, не любити ваших подруг і т. д. і т. п.

Адже будь-які конфлікти в родині виникають лише з однієї причини. Варто її викорінити — як жити стане набагато простіше і веселіше!

Прочитайте цю цікаву історію:

«Коли ми з дружиною тільки одружилися, як-то раз ми потрапили на семінар з надання психологічної підтримки жертвами сучасної работоргівлі (особливо сексуальних).

У своїй промові ведучий живити аудиторію, в чому головна причина розлучень.

Оскільки я тільки що пройшов курс передшлюбних консультацій, то відчував себе фахівцем в питаннях шлюбу. Я поспішно витягнув руку і вигукнув: «Секс, гроші і спілкування!»

Тут я подивився на дружину і розплився в задоволеній усмішці. Елементарно.

«Невірно, — гаркнув ведучий. — Це лише симптоми цієї проблеми».

Ой. Ось це я лажанулся.

Але мені не тільки дали урок смирення — слова ведучого змінили моє життя! Кращого заради ваш юний непокірний слуга-молодожон ще ніколи не отримував.

Отже, він сказавши:

«Шлюби закінчуються розлученням з однієї-єдиної причини: завищені очікування»

Я був в шоці.

Це одкровення просто не вкладалося в моїй недосвідченої голові. Про що йшлося далі, я не пам пам’ятаю. Я був надто занурений у думки про всіх тих завищених очікуваннях, з якими вже встиг зіткнутися в перший місяць життя одруженої.

З того часу семінару шість років тому я надивився на біль і розчарування, пов’язану з завищених очікувань, — не тільки в шлюбі, в будь-яких відносинах. Це смертоносну отруту, який вражає будь-які відносини в саме серце.

Але завищені очікування — проблема не тільки в шлюбі. Це проблема всього нашого життя.

Не має значення, ви неодружені або одружені, працюєте або безробітний, старі чи молоді… Завищені очікування — біч кожної людини. Від них не застрахований ніхто.

І яке ж рішення?

Я по натурі математик. Я обожнюю рівняння. Я люблю рахувати, а в школі моїми улюбленими предметами були алгебра і вища математика (хоча зараз я і під страхом смерті не зможу вирішити задачку з вищої математики).

Тому я склав рівняння.

ОЧІКУВАННЯ − СПОСТЕРЕЖЕННЯ = РОЗЧАРУВАННЯ

Що це означає? Нижче я описую дві гіпотетичні ситуації.

Очікування.

Коли я повертаюся додому після довгого робочого дня, я ОЧІКУЮ, що дружина приготувала вечерю, щоб ми могли сісти за стіл і повечеряти всією родиною. На ній буде фартух без плям (вона ж у мене ідеальна), а її зачіска буде ідеально покладеної.

В той час моя 16-місячна донька буде сидіти у своєму кріслі і їсти столовими приладами, не втрачаючи нічого повз рота, так що прибирати за нею не доведеться. Потім ми всі одночасно доїмо і вирушимо на сімейну прогулянку під колорадським сонцем, поки дворецький (так-так, це не помилка: ДВОРЕЦЬКИЙ) прибере в кухні і підготує будинок до вечірніх справах.

Спостереження.

Я приходжу додому на півгодини пізніше, а вечері не ті що немає, але ще навіть не передбачається. З-за цього маля кричить як різаний, жестами вимагаючи: «Ще! Хочу! Їсти!»

Я вирушаю на пошуки дружини й бачу, що вона працює над дизайнерським проектом, намагаючись встигнути в строк, який, строго кажучи, вже минувши. На моє запитання «Що у нас на вечерю?» вона відповідає поглядом перевтоми, матусі, яка працює вдома.

Я беру на руки дитину і йду в кухню, де виявляю достаток ПОРОЖНЕЧІ. Тому, як справжній чоловік з кухарськими замашками, я зупиняю погляд на сир і хліб. «Гарячі бутери!» — вигукую я.

Я саджу доньку в крісельце, що приводити її в невимовну лють. Я поспішно суну їй пакетик яблучного пюре. Вона заспокоюється… на час.

Я готую гарячі бутерброди. Всі їдять. У кухні бардак. По підлозі вітальні розкидані іграшки, тільки й чекають, як хто-небудь наступити на них і зламає собі ногу. Ми з дружиною плюхаемся на диван, уникаючи зустрічатися поглядами і не виявляючи ні найменшого бажання прибирати в кухні.

Я міг би продовжувати й продовжувати, але ви вже самі зрозуміли.

РОЗЧАРУВАННЯ = різниця між першим і другим.

Досить хитромудра ілюстрація, я в курси. Але я просто намагаюся показати, як наші очікування можуть не відповідати нашого реального життя — того, що ми спостерігаємо.

(ПРИМІТКА: Дана ілюстрація зовсім не характерна для мого справжнього життя. Вона або є, або вкрай перебільшене, або подібне. Я ще не вирішив.)

Найкраще про це сказавши Антоніо Бандерас: «Очікування — мати розчарувань».

Коротше кажучи: в житті у нас часто бувають завищені очікування, що в підсумку призводить до розчарувань.

Але це не обов’язково має бути так!

Ось рішення: СПОСТЕРЕЖЕННЯ повинно передувати ОЧІКУВАННЯ. Крапка. Іншими словами, дозвольте життя йти своєю чергою.

Деякі скажуть, що треба взагалі відмовитися від очікувань. Але я б не став заходити так далеко. По-моєму, здорові, реалістичні, висловлені вголос очікування мати корисно. Є до чого прагнути.

Але якщо ви потрапляєте в ситуацію, де ваші очікування виявляються завищеними, покладіться на спостереження. Відкиньте очікування і прийміть реальність такою, як вона є.

Втомилися від розчарувань? Відмовтеся від завищених очікувань і поверніться обличчям до дійсності. А потім поговоріть з тим, хто не виправдав ваших сподівань, і поясніть, чого і чому ви від нього очікуєте.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.