Авторські статтіТехно

JAXA пообіцяла запустити “спадкоємця” обсерваторії Hitomi до 2020 року

Керівництво японського аерокосмічного агентства JAXA запросило кошти на будівництво «спадкоємця» зонда Hitomi, який вибухнув на орбіті. Представники компанії впевнені, що за наявності грошей їм вдасться запустити нову орбітальну рентгенівську обсерваторію до 2020 року.

Віце-президент JAXA зазначив, що зонд був одним з кращих міжнародних проектів, і те, що він вибухнув, дасть основу для створення нових технологій, тому що вони будуть вчитися на своїх помилках. Він звернувся до міністерства фінансів Японії надати кошти для реалізації проекту. Нова рентгенівська обсерваторія здатна застосовувати всі наявні наземні технології для зв’язку. В основу такого прототипу все-таки ляжуть розробки, призначені для зонда Hitomi, які створювалися на міжнародному рівні.

Представники компанії JAXA роблять акцент на тому, що вони будуть готові вже у 2020 році запустити обсерваторію на орбіту, якщо влада виділить гроші. Самі ж розробники відзначають, що їм вдасться виправити всі помилки та недоліки при створенні зонда попереднього покоління, який вибухнув у березні цього року. На даний момент керівництво JAXA не називає вартість проекту, навіть не називає суму міністерству фінансів. Однак експерти зазначають, що японська розробка обійдеться відомству майже в 300 мільярдів доларів. Фахівці просто вважають, що «темне століття» астрономії не може триває до 2028 року, коли буде запущений європейський аналогічний рентгенівський зонд. JAXA бажає покласти край такій епосі вже в 2020 році.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.