Техно

Як зробити камін своїми руками

З давнього часу людство притягував вогонь. Його намагалися приборкати, приручити, добувати і використовувати. У наші сучасні дні, незважаючи на технічні нововведення, нічого не змінилося. Якщо розглядати використання вогню в «домашніх» цілях, то варто задуматися про каміні. Зведення каміна цілком доступно не тільки спеціально навченим технічним професіоналам, але і простій людині з початковою базою знань.

1234

Для початку варто задуматися про функціонал

З одного боку, камін виконує естетичну функцію. Що ж може бути затишніше, ніж сидіти в напівтемряві і розглядати, як весело танцюють вогники. Тоді підійде електричний декоративний камін. З іншого боку, він може опалювати приміщення. У цьому випадку повинні бути дотримані певні правила зведення. Пекти в плані тепловіддачі набагато ефективніше, оскільки має велику площу, яка і дозволяє нагрівати приміщення, але в плані естетики, звичайно ж, виграє камін.

Етап підготовчий – проект каміна

Для створення каміна своїми руками перше, що необхідно – це зробити або вибрати проект. Компанія Tulikivi запропонує вам проекти цікавих та оригінальних камінів. На сайті компанії http://www.tulikivi.com.ua/ru/pechi-kaminy/kaminy-po-individualnym-zakazam.html ви зможете замовити камін, а також отримати консультацію спеціаліста. Крім того, треба провести розрахунки і креслення майбутнього каміна. Для цих цілей можна скористатися спеціалізованими програмами з інтернету, а можна зробити розрахунки самостійно (але тут вже необхідні додаткові знання)

Потім варто визначити місце розташування каміна в будинку. Тут необхідно відзначити, що камін не повинен розташовуватися напроти вікон, інакше будуть постійні протяги. Зазвичай місцем каміна прийнято вважати несучу стіну навпроти вхідних дверей.

При зведенні каміна в дерев’яному будинку варто приділити підвищену увагу протипожежної безпеки. Також в приміщенні повинен бути присутнім постійний приплив свіжого повітря. Далі потрібно визначитися з матеріалом, з якого буде виконаний майбутній камін. Це досить просто: Цегла. Вона може бути вогнетривкою або «червоною». Другу перед використанням необхідно вимочувати у воді, так як через структуру вона вбирає вологу. Цегла використовується не тільки цілою, але і, для створення внутрішніх каналів і зовнішньої кладки, у вигляді різних часткою.

Ще для будівництва каміна знадобиться розчин кладки. В основному, він складається з вогнетривкої глини і мелкомолотого шамоту.

Перший етап споруди каміна

Процес кладки каміна починається зі створення фундаменту. Для цього необхідно вирити котлован. Яма повинна бути на 10-15 см більше передбачуваного каміна і мати глибину більше 0,6 метра.

На дно ями найкраще покласти шар битої цегли або каменю, ретельно утрамбувати і залити бетоном. Далі слід перевірка за рівнем, при необхідності коригування товщини шару і повторення операції. Бетон повинен складатися з портландцементу і піщано-гравійної суміші в співвідношенні 1: 4.

Потім необхідно вибудувати опалубку – це буде заготовка безпосередньо під сам фундамент. Для його збору знадобляться дерев’яні дошки потрібної висоти, непогано б обробити їх зсередини смолою і оббити руберойдом. Вся ця конструкція заливається бетоном. Існує другий спосіб зведення фундаменту: його можна зробити з цегли, також використовуючи руберойд.

Початок кладки

Для продовження подальшої роботи, а це буде цегляна кладка, необхідно почекати достатню кількість часу (близько 5 днів) до повного застигання конструкції. Цей час можна використати для підготовки цегли майбутнього каміна. Його необхідно зачистити наждачним папером і «притерти» один з одним. Крім того, є необхідність замочити глину на пару днів, доводячи її, по мірі всмоктування води, до однорідної маси. Кладка камінаФундамент висох, матеріали підготовлені, 2-3 шари руберойду на підставу покладені, можна починати безпосередньо кладку. Одним з найважливіших рядів вважається «під» каміна – це перші ряди кладки. Саме ці ряди відповідають за рівність каміна. Спочатку їх краще викласти без розчину, щоб перевірити точність укладання. Самий нижній шар цегли кладеться «на ребро». Далі обережно викладають цегла, з ретельним виведенням кутів (90 градусів) і вимірюванням діагоналей. Наступний етап – це викладка димоходу. Спочатку зводяться бічні стінки, їх кладуть в півцеглини. Потім знову необхідно побудувати дерев’яну опалубку, яка споруджується на рейки.

Після зведення кількох цегляних рядів вони просто видаляються. Хотілося б відзначити, що для зручності кожен вибудуваний цегляний ряд варто зафарбовувати на кресленні, для контролю.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України