Новини

Як зняти квартиру у Вінниці за доступну ціну без посередників

оренда квартири у Вінниці
оренда квартири у Вінниці

Якщо ви переїхали жити до Вінниці, то питання – де ж знайти хорошу та недорогу, яка здається в оренду квартиру, не змусить себе довго чекати. Людина, хоч раз у житті зіткнувся з проблемою пошуку житла для знімання, буде пам’ятати це пригода все своє життя.

У більшості випадків, подібні заходи супроводжуються монотонними поїздками з одного кінця міста в інший, і спогляданням безлічі, як сказано в оголошеннях, «упорядкованих квартир з якісним ремонтом», які на ділі виявляються колишніми комуналками з половиною занедбаних кімнат, картонними стінами і навісним замком на кволих дверях.

Процес пошуку квартир у столиці набуває свій особливий шарм – після п’ятнадцятихвилинного телефонного монологу господині про достоїнства її квартири, розташованої в центрі, виявляється, що до центру – сорок хвилин на маршрутці і ще двадцять на метро. Неактуальні оголошення, десятки посередників, «кіт в мішку», метро і маршрутки – з усім цим стикаються гості столиці. Після декількох тижнів подібних щоденних поневірянь, прагнуть знайти свій кут люди починають замислюватися про ефективність пошуку житла.

Де і як шукати?

Люди зневірені, вдаються до найбільш простим, як здається спочатку, способу пошуку житла – оголошення в газетах і на вулиці. Тому краще звернутися до он-лайн порталу. Повинно бути, ви теж бачили ці оголошення, їх дуже багато: «здам квартиру», «здам кімнату», «здам квартиру без посередників». Дійсно, очі розбігаються. Але це тільки перше враження…

«Так, це моя квартира»

«Охайний юнак зніму квартиру біля метро за демократичною вартостю» – таких оголошень за все своє життя Дмитро написав велику кількість. А скільки оголошень він зірвав на зупинках і на стовпах, де було написано: «Здаю квартиру, недорого, акуратним і хорошим людям». При цьому, зателефонувавши по цьому оголошенню, молодий чоловік потрапляв або на ріелторські агентства, або на господарів, які явно нетверезим голосом запрошували подивитися майбутнє житло. Що це були за квартири, ви і самі розумієте. Були спроби знайти квартиру в газетах оголошень, але найчастіше там точно так само опубліковано оголошення не господарів, а ріелторів, однак дізнатися про це можна, лише зателефонувавши за вказаним телефоном. Так буває в 99% випадків. Хоча, обчислити такого посередника можна за однаковими номерами телефону під різними оголошеннями.

— Найбільше мені тоді хотілося почути в трубці фразу: «Так, це моя квартира» і «Так, вона знаходиться саме там, де вказано в рекламі» – зараз вже з посмішкою згадує Дмитро.

«Затишна квартирка за 250$»

Отримавши підвищення по службі, харків’янин Андрій кілька місяців тому переїхав жити до Вінниці і, природно почав шукати житло.

— Зупинившись у друзів, я впритул зайнявся пошуком квартири. Шукав однокімнатну  до 250$. Почав з звичних оголошень про оренду квартир в газетах. Привабливих пропозицій було багато. Думав, що зніму квартиру за один день. Але швидко розчарувався. Більшість відповідних мені квартир були або вже здані (40-50%), або виявлялися в жахливому стані.

Напевно газети їх самі з номера в номер передруковують, щоб створити видимість високої пропозиції. Призначив три перегляду на 16.00-18.00, т. к. раніше «незручно». Тільки ввечері зрозумів чому. Ріелтори збирають всіх зацікавлених «купками» і призначають перегляди з інтервалом у п’ять хвилин. Відчуваєш себе як на базарі. Спочатку ти стоїш під будинком, а люди виходять, а потім тобі кажуть: «Так, вирішуйте. Часу немає. А то он під будинком зібралось ще три людини». Дві квартири виявилися зовсім «убитими», хоча в оголошенні було вказано «добрий стан». Була б фотографія, не витрачав би свій час. Третя квартира дуже підходила за описом. Думав, що це точно «моя». Але її зняла парочка, яка прийшла на перегляд на п’ять хвилин раніше. Тиждень пройшов даремно, в найближчі два місяці з роботи відпроситися було неможливо. Вирішив не впадати у відчай. Всі сайти, які були запропоновані пошуковими системами на запит «оренда квартири у Вінниці», виявлялися як на підбір – пошук незручний, фотографії були тільки в розділі з позначкою «Елітне житло». Такі поняття, як «район, поруч з кінотеатром таким-то», виявлялися настільки широкими, що мимоволі згадувався Козьма Прутків зі своїм «не Можна обійняти неосяжне». А сервіс Mesto.ua дозволяє дуже швидко зорієнтуватися в пропозиції щодо оренди квартир у Вінниці. Вирішив на ньому зупинитися.

Словник орендаря

Знімаючи квартиру, не попадіться на гачок текстових оголошень. Навмисно або внаслідок професійної деформації, орендодавці часто вказують в оголошеннях інформацію, далеку від реальності. Тому потрібно вміти відрізняти бажане від дійсного і наполегливо відстоювати свої інтереси.

Ми опитали людей, які знімали квартири протягом останніх трьох місяців. Кілька термінів, про які потрібно знати, знімаючи квартиру, з їх особистих спостережень.

Без ремонту –Боже збав від перегляду таких квартир. Якщо господар визнає, що квартира «без ремонту», часто вона виявляється розбитою вщент.

В хорошому стані –швидше за все ремонт у квартирі останній раз проводився років 20-25 тому. Ніхто не пам’ятає коли, але він точно був. Питати що саме в цьому стані «хорошого» марно. У розумінні хазяїв та ріелторів, добре там, де не тече на голову, коли спиш і де стоять скла на вікнах.

Косметичний ремонт – шпалери переклеювали 3-5 років тому. Наклеївши нові шпалери, пофарбувавши стелю і нарешті помивши плитку у ванній, багато господарів думають, що зробили косметичний ремонт. В принципі, в такій квартирі можна жити, якщо вимоги до житла не надто високі.

У відмінному стані – подивіться на ціну. Навіть в умовах кризи можна побачити оголошення «двушка» у відмінному стані в центрі – 3500». Начебто і недорого, якщо б це були гривні. Господарі і ріелтори квартир «у відмінному стані» спочатку досліджують походження, прописку, розкажуть про іноземних шпигунів, які знімали їх квартиру. В цілому є сенс поцікавитися і поторгуватися за таке житло.

Авторський дизайн – в розумінні ріелторів це щось казкове. При чому для них не має значення хто автор цього дизайну – тітка Люся або гипсокартонщик Валентин. Все що кольорове з розламаної стіною або навпаки з додатковою перегородкою – це неодмінно авторський дизайн.

Меблі 80-90 рр. – роздовбана шафа, яка дісталася у спадок і диван без коліщаток. Швидше за все, меблі потрібно буде докуповувати/змінювати, якщо збираєтеся жити більше місяця.

Вдалих пошуків. Найголовніше – не повторювати чужі помилки. Це заощадить гроші, час і нерви.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України