Техно

Як вибрати жалюзі на пластикові вікна — огляд популярних моделей

Жалюзі на вікна
Жалюзі на вікна

Жалюзі сьогодні представляють собою практичне і привабливе рішення для сучасних інтер’єрів. Такі конструкції цілком здатні замінити собою важкі портьєри або тонкі штори. Однак важливо знати, як вибрати жалюзі на пластикові вікна, щоб вони служили одночасно і прикрасою інтер’єру, і практичним, зручним в обслуговуванні рішенням. Про це і піде мова в нашій статті.
Переваги

Сучасні жалюзі куди більш ефективні та привабливі в порівнянні із звичайними шторами, а на балконі взагалі можуть бути єдино вірним рішенням. Складається така конструкція з ламелей (смужок), об’єднаних між собою спеціальними ланцюгами. Передбачений тут і спеціальний шнур управління. Такі жалюзі вам може запропонувати інтернет-магазин Svetloff. Тут на сайті ви маєте можливість вибрати між великою кілкістю пропозицій магазин. Але радимо перед купівлею звернутися за порадами спеціаліста інтернет-магазину.

У числі головних переваг, якими володіють жалюзі, варто відзначити:

    • практичність;
    • функціональність;
    • економія простору у віконній зоні;
    • величезний асортимент конструкторських і дизайнерських рішень;
    • простота у догляді;
    • можливість забезпечувати рівномірне освітлення.

Види жалюзей на вікна

Конструктивно виділяються 3 типи жалюзі:

    • горизонтальні;
    • вертикальні;
    • рулонні.

Вертикальні жалюзі ідеально підходять для домашньої та офісної обстановки, а тому користуються найвищою популярністю. Конструкція включає в себе такі елементи:

вертикальні жалюзі на пластикові вікна
вертикальні жалюзі на пластикові вікна

карніз: може бути алюмінієвий або пластиковий (пластик вважається менш довговічним, так як схильний до деформації);

ламелі можуть бути широкими (127 мм) і вузькими (87 мм) — вибирати їх потрібно у відповідності з шириною вікна;

важелі, дозволяють ламелям висіти рівно навіть при протягах: бувають суцільнометалеві, пластикові з пластиною з металу і цельнопластиковые (останні — найбільш практичні, оскільки не схильні до корозії);

бігунки, що допомагають ламелям пересуватися по карнизу, — виконуються з якісного довговічного пластику;

сполучний ланцюжок для нижньої частини ламелей — її первозданна білизна свідчить про використання якісного пластику;

мотузка (ланцюжок) управління, поміщена збоку карниза, — необхідна для зсуву або провертання ламелей.

 

горизонтальні жалюзі на пластикові вікна
горизонтальні жалюзі на пластикові вікна

Класичними вважаються і горизонтальні ламелі, які забезпечують якісний захист від сонця. Крім того, такі жалюзі дуже компактні і добре підходять для віталень і кухонь. Ще одна перевага цього типу конструкції — легкість в установці.

Зверніть увагу, серед горизонтальних жалюзі на пластикові вікна виділяють також:

міжрамні, що встановлюються між вікнами — механізм управління при цьому виводиться всередину кімнати;

мансардні, створені спеціально для похилих вікон, — зі спеціальними напрямними тросами, допомагають утримувати конструкції паралельно вікну.

 

Окремо варто виділити рулонні жалюзі на пластикові вікна, представляють собою цілісне полотно, наматываемое на вал. Вони дозволяють закрити весь світловий отвір у вікні, створюючи м’який напівтемрява. Майже завжди рулонні жалюзі виконують з тканини із спеціальним розчином, що забезпечує довговічність. Жалюзі цього типу чудово поєднуються з класичними шторами, але можуть використовуватися і як самостійний елемент оформлення.

рулонні жалюзі на пластикові вікна
рулонні жалюзі на пластикові вікна

Рулонні, тканинні жалюзі відмінно підходять як для кімнат, так і для балконів та лоджій

Подібною конструкцією мають і жалюзі-плісе. Вони виконуються з текстилю і являють собою ефектне плісироване полотно з формою, придающейся особливим пристроєм. Машина формує на матеріалі дрібні паралельні складки, довгий час зберігають початкову пружність і форму. Чіткість ліній і функціональність виробу забезпечується на багато років завдяки унікальним матеріалам. Найчастіше для плісе використовують поліестер з просоченням. Такі жалюзі будуть мати належної ступенем стійкості до ультрафіолету і високу пожежобезпечність. Матеріали для плісе можуть бути одинарні і фактурні, прозорі або світлонепроникні.

В цьому ж сегменті пропонуються унікальні комбіновані конструкції системи «день-ніч» або варіанти з тканини зі світловідбивною поверхнею — такі моделі стануть кращим рішенням для балконів, особливо якщо ті виходять на сонячну сторону.

 

Вибираємо матеріал

Вирішуючи, як вибрати жалюзі на пластикові вікна, не можна обійти такий момент, як матеріал виробу. Виготовляють сучасні конструкції з тканини, пластика, металу (у тому числі і алюмінію) і навіть дерева. Вибираючи матеріал, необхідно враховувати:

для якого приміщення підбирається конструкція;
наскільки сильно дія ультрафіолету;
особливості самого матеріалу, його довговічність і вимоги до догляду.

Тканинні жалюзі користуються особливим попитом — вони затишні, універсальні, можуть піддаватися як вологого прибирання, так і сухого чищення. В якості основи використовуються наступні матеріали:

жаккард з міцним переплетенням і чудовими сонцезахисними властивостями;

склотканина — не здатна горіти, а значить, як не можна до речі буде в приміщенні, де високі пожежні ризики.

Тканинні жалюзі здатні прослужити дуже довго, для чого основа підлягає спеціальному просоченню. Однак потрібно враховувати і щільність тканини — чим вона вища, тим довше здатне прослужити виріб.

Жалюзі з пластика використовуються найчастіше для кухонь або офісів, а також балконів або лоджій. Вони надійні, не деформуються і не гнуться, досить легкі в догляді, несприйнятливі до забруднень і не вигоряють на сонці. Зрозуміло, що мова йде про якісному пластиці, який не може коштувати дешево. Якщо ж заощадити і придбати бюджетне виріб, то виявиться, що матеріал крихкий, жовтіє на сонце і чутливий до температурних перепадів. Одне з основних достоїнств якісних пластикових жалюзі — легкість у догляді. Для очищення ламелей від пилу достатньо використовувати вологу ганчірку. Пил можна зібрати пилососом, а сильні забруднення легко віддаляються в мильній воді.

Дерев'яні жалюзі на пластикові вікна

Дерев’яні жалюзі на пластикові вікна є варіантом для любителів натуральних матеріалів

Якщо ви шукаєте екологічні рішення, то найкращим варіантом стануть дерев’яні жалюзі (правда, вони одні з найдорожчих). Подібні конструкції виглядають досить неординарно і прекрасно впишуться в оформлення розкішної вітальні або багатого кабінету. Для дерев’яних жалюзі вибираються бамбук, канадська липа та інші цінні породи деревини. У числі переваг даного матеріалу — екологічна чистота і довговічність. Проте варто пам’ятати, що вони не люблять вологість, тому їх варто регулярно протирати сухою м’якою ганчіркою, а не мити.

Жалюзі з металу рідко можна зустріти в житлових приміщеннях. Для них використовують особливо міцні і легкі дюралюмінієві сплави. Метал простий у догляді, не схильний до впливу вологи та ультрафіолету, але конструкція може дуже сильно гриміти на протязі.
Основні рекомендації по вибору жалюзі

Вибираючи жалюзі, віддавайте перевагу плавно працює конструкції, відповідної інтер’єрних рішень у вашому домі.

Є й кілька практичних рекомендацій:

кріплення жалюзі

можливі варіанти монтажу жалюзі на стелю і на стіну

Жалюзі можуть кріпитися зі свердлінням і без. Саморізи потрібні при кріпленні конструкції у віконний отвір або до віконній стулці, до стелі або до стіни. Проте пластикові рами все ж рекомендується, по можливості, не свердлити — якщо мова йде про кріпленні до стулки, то краще використовувати двосторонній скотч або спеціальні кронштейни.

Визначте, як саме будуть кріпитися жалюзі. Якщо встановити їх у віконний проріз, то можна істотно заощадити простір у кімнаті. Однак горщики з квітами будуть заважати повороту ламелей, тому їх доведеться прибрати. Якщо закріпити жалюзі внахлест (до стелі або карниза, як штори), то віконний отвір закриється цілком і квіти можна буде залишити на підвіконні.

Потрібно також правильно визначити габаритні розміри виробу. Залежать вони від того, який спосіб кріплення вами був обраний. Якщо жалюзі поміщаються всередину віконного отвору, то від висоти отвору слід відняти 1,5-2 см, щоб готовий виріб не лягало на підвіконня. Жалюзі повинні бути ширше вікна на 10-15 см, якщо ви вирішите кріпити їх до карниза, як штори. Якщо плануєте опускати жалюзі до самого підлозі, то між ними і підлоговим покриттям повинно залишатися не менше 5 см.

Перед замовленням обов’язково потрібно врахувати спосіб управління — якщо жалюзі будуть управлятися вручну, то до системі управління повинен бути вільний доступ.

Визначають також і те, на яку сторону будуть відкриватися ламелі — так, щоб зібрані жалюзі не заважали відкривати вікна. З цієї причини часто встановлюють окремі полотна жалюзі на кожній стулці.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України