Електронні прилади і побутова техніка, особливо європейського виробництва, дуже чутливі до перепадів напруги.
При номінальній величині напруги 220 В, в країнах пострадянського простору його стрибки можуть сягати 10 відсотків в більшу або меншу сторону. При скачках в більшу сторону електронно-побутова техніка може швидко псуватися і перегорить, стрибки в меншу сторону не дозволять їй нормально запускатися і функціонувати. У цьому випадку виручають стабілізатори напруги, які вам може запропонувати інтернет-магазин On pover. На сторінці магазину в Розділі
Простими словами – стабілізатори напруги необхідні для стабілізації та створення якісної подачі напруги для живлення електронно-побутових приладів. Існують дві великі групи стабілізаторів – накопичують і більш популярні – коригувальні.
До першої групи можна віднести інверторні пристрої, які накопичують енергію в конденсаторах і джерела безперебійного живлення. Джерела безперебійного живлення погано справляються з функцією стабілізації напруги. У разі частих стрибків вони швидко перегорають. Інверторні стабілізатори, незважаючи на високий діапазон вхідної напруги, недоцільно застосовувати внаслідок дуже високої ціни.
Докладно варто розглянути коригувальні стабілізатори. Саме їх ринок електротехнічної промисловості пропонує у великій кількості і асортименті. Ціни апаратів оптимальні і з покладеними обов’язками вони справляються відмінно. Підрозділяються на види – електронні, електромеханічні і лінійні.
Електронні стабілізатори напруги володіють відмінною перевагою – миттєва реакція на перепади струму в електромережі за рахунок перемикання обмоток трансформаторних ключів. Поділяються на релейні і напівпровідникові. Але у них є важливий недолік – високі ціни. Використовуються для захисту електроніки дорогих приладів.
Електромеханічні стабілізатори напруги мають важливу перевагу – їх можна придбати за прийнятними цінами. До мінусів даного типу стабілізаторів можна віднести низьку швидкість реакції при скачках напруги і внаслідок цього погану роботу приладу при великих перепадах напруги. Цей вид стабілізаторів краще постачати переривником для випадків різких перепадів.
Лінійні стабілізатори напруги найдешевші з усіх різновидів стабілізаторів. Завдяки феромагнітними властивостями сердечника цих пристроїв, відбувається гальмування електричного струму на виході і тим самим його стабілізація. З різкими перепадами напруги в більшу сторону це обладнання справляється досить ефективно. При цьому зі зниженим напругою вони не справляються – це їх мінус.