Техно

Як вибрати лодку для рибальства

При покупці треба враховувати потужність мотора, матеріал корпусу, ступінь комфорту, цілі, для яких береться судно.

Лодки з ПВХ зручні тим, що не вимагають великого простору для зберігання, транспортуються в багажнику машини. Ціни на них досить демократичні, навіть якщо докупити мотор.

Вибір лодки з інших матеріалів вимагає особливо ретельного вибору, в цьому вам може допомогти сайт lodka-lodka.com.ua. Варто порадитися з досвідченими користувачами, щоб врахувати всі тонкощі. Деякі моделі годяться хіба що для розважальної прогулянки, але серйозних походів, риболовлі можуть не витримати. Але лодки аквастар дуже міцні та надійні. Ви можете придбати лодки на сайті магазину з доставкою п всій Україні.

Наприклад, дюралеві лодки мають вигнутий низ, розвивають непогану швидкість, цілком здатні витримати далекий маршрут. Для прогулянок в море найважливішим моментом буде матеріал корпусу, який повинен мати стійкість до солей, іржі. Суворі похідні умови витримують пластмасові човни: вони служать довго, корпус стійкий до тиску, ударів і корозії. Не варто забувати про інші моменти: витрати на паливо, місце стоянки або зберігання, способі транспортування.

Лодки ПВХ

Бувають як гребневі, так і з мотором, розраховані на різну кількість пасажирів (від 1 до 5). Завдяки легкості підготовки до експлуатації, малій вазі і доступній ціною стали дуже популярні.

Навіть якщо човен отримав прокол, полагодити йогоможна самостійно, за допомогою латки і клею, які входять в комплект.

Багато моделей мають цілком сучасний дизайн і пофарбовані в яскраві кольори. Лодка з ПВХ не вимагає додаткового догляду, займає мало місця при зберіганні. У розпал сезону придбати недорогу модель буде важко, варто подумати про це заздалегідь.

Вибираючи човен з мотором, треба дотримуватися рекомендацій виробника.

Слабкий мотор не зможе рухати човен навіть проти невеликого вітру або течії. Занадто сильний двигун теж не підійде, він може пошкодити конструкцію.

Матеріал виготовлення

Хорошою репутацією користується армований ПВХ: між верств присутня міцна тканина, що підвищує міцність. Лодка з такого матеріалу більш стійка, відповідно, підвищується комфорт, що теж важливо при багатогодинному знаходженні на риболовлі.

Варто звернути увагу на матеріал, використаний для покриття зсередини. Неопрен вже багато десятиліть користується заслуженою довірою. Це кращий повітронепроникний матеріал у світі, який стійкий до впливу нафтопродуктів.

Хіапалон схожий на штучну гуму. Нею ізолюють кабелі, використовують в місцях, де багато небажаних факторів роблять складним застосування інших матеріалів.

Однак обидва матеріали не дуже міцні, тому використовуються лише як покриття основного матеріалу.

Тверде дно

Сучасні моделі з ПВХ бувають обладнані надувним дном високого тиску (Airdeck). На таке дно можна встати в повний ріст. Airdeck використовується і самостійно: в якості підлоги для намету, матраца під час купання. Якщо трапиться непередбачене, і один з балонів прорветься, човен залишиться на плаву, завдяки надувному дну високого тиску.

Виробляють ще набірне дно, виконане з фанери, яке збирається з двох деталей. Це особлива фанера, яка не боїться вологи. Але за вагою воно буде більше, ніж надувне.

Поради

• Обов’язково оглянути човен в надутому стані. Він не повинна мати складок — це говорить про хорошу якість швів.

• Краще шви не клеєні, а зварені.

• Чим краща якість ПВХ, тим човен буде важче.

Недоліки лодок з ПВХ

Після кожної рибалки з нею необхідно вимивати пісок, особливо в місцях між дном і балонами.

Бояться подряпин, необхідно берегти від усього, що може порізати матеріал.

Якщо встановлений мотор надто потужний, транець може відклеїтися, самостійно усунути таку поломку буде складно.

Пластикова лодка

Завдяки цілісному корпусу такі судна абсолютно не пропускають воду, адже в конструкції немає заклепок, болтів. Корпус ударостійкий, витримує великі швидкості.

Човни з пластику добре маневрують, важать мало, вартість їх адекватна. Моделі розрізняються місткістю, довжиною корпусу (до 4,5 м), висотою бортів (до 60 см), шириною (до 180 см). Корпусу бувають самої різної забарвлення — від білого до камуфляжу.

Човен з склопластику

Ціна нижче алюмінієвого майже вдвічі, а робочі якості не гірше. Переваги перед дерев’яними теж очевидні: вага пластикової конструкції набагато менше, цей матеріал не піддається гниттю, не вбирає воду, не іржавіє, має високі теплоізоляційні властивості.

Таке судно може прослужити і два десятка років, зберігаючи презентабельний вигляд, заощаджуючи кошти на ремонт.

Рекомендації по догляду

• Щоб продовжити термін життя свого лодки, треба регулярно її чистити, але тільки нейтральними засобами.

• Відділи між секціями вимагають регулярної просушування.

• Навіть самі дрібні подряпини краще закрити відразу. Для цього зсередини корпусу ставиться латка.

• По закінченні сезону, човен треба поставити в сарай, гараж або під навіс.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України