Чистота і корисність для здоров’я повітря в міських квартирах не може не викликати тривоги у тих, хто звик піклуватися про своє здоров’я.
Звичайно, мегаполіс — не курорт, але миритися з тим, що доводиться дихати сумішшю пилу, вихлопних газів і всього того, що складає звичайний міський зміг зовсім необов’язково. Тим більше сьогодні, коли очищення, зволоження та іонізація повітря в приміщеннях — процес, який забезпечується звичайними побутовими приладами, такими, як іонізатор повітря. Це прилад, що забезпечує насичення повітря легкими негативними іонами, або негативно і позитивно зарядженими іонами в «природного» пропорції 2:3, тоді їх називають біполярними іонізаторами.
Також цей корисний прилад нерідко поєднується фільтруючим елементом або зволожувачем.
Як не заплутатися у всьому цьому різноманітті і який іонізатор вибрати для різних ситуацій і приміщень ми і спробуємо розібратися.
Побутові та спеціалізовані іонізатори
Варто відразу зазначити, що при всіх чудових якостях даного приладу, місце йому не в міській квартирі, а в медичних закладах, так само, як будь-іонізаторів, створюють концентрації аероіонів більш 50тис/см3 повітря.
Оптимальні показники концентрації для побутових приладів складають 3-5 тисяч несуть негативний заряд і 1.5-3 тисячі позитивно заряджених іонів /см3 повітря. Мінімальна кількість негативних і позитивних іонів — 600 і 400 одиниць/см3 повітря. Цей показник повинен бути відображений у сертифікаті купується на зразок техніки. Відсутність сертифікату — це привід вибрати інший прилад. При концентрації більш низькою, ніж мінімально необхідна ви даремно витратите гроші, а при перевищенні цього показника замість легкого оздоровлюючого ефекту можна отримати серйозні проблеми зі здоров’ям. Великий вибір іонізаторів вам запропонує інтернет-магазин Ваше здоров’я. В розділі сайту Ионизатор воздуха виможете обрати іонізатор серед багатьох моделей. На сайті працює он-лайн консультація. Доставка здійснюється по всій території України. Крім того, іонізатор не має продукувати при роботі оксиди азоту і озон, що викликає у високих концентраціях підвищену стомлюваність, головні болі, пригніченість.
Мультифункціональні іонізатори
Сучасний будинок або офіс часто перенасичений технікою, так що сучасні виробники часто пропонують один прилад, що виконує кілька функцій. Мультифункціональний іонізатор повітря як вибрати можна легко зрозуміти за характеристиками приміщення. Іонізатор здійснює очищення повітря від частинок пилу за рахунок природного осадження заряджених частинок…на всі навколишні предмети. Якщо пилу в приміщенні багато, а постійне прибирання не входить в число Ваших хобі, варто вибрати очищувач іонізатор повітря, забезпечений фільтром, на який будуть осідати частинки пилу та інших забруднень. Нера-фільтр діє більш м’яко, однак має потребу в регулярному обслуговуванні та заміні раз на рік або півроку. Електростатичний фільтр достатньо раз в 1-2 тижні протирати вологою ганчіркою або споліскують під душем, але його дія дещо жорсткішим, аж до появи запаху озону в режимі посиленої очищення.
Вибрати іонізатор зволожувач повітря має сенс ,якщо вологість повітря в приміщенні не досягає оптимальних 40-60% і необхідно, якщо вона не піднімається вище мінімально встановлених для житлових приміщень 30%. Різні моделі різних виробників використовують технологію ультразвукового зволоження повітря, а також холодної пари, гідрофільтрації та інші в поєднанні з іонізацією. Можна поєднати функції очищення і зволоження з іонізацією і вибрати кліматичний комплекс. Як просто іонізатор, так і очищувач повітря, зволожувач з іонізацією або кліматичний комплекс необхідно підбирати з урахуванням площі приміщення. Якщо в характеристиках приладу зазначений об’єм повітря — площа необхідно помножити на висоту приміщення, щоб отримати шукану цифру.
Незважаючи на те, що іонізацію повітря називають абсолютно безпечною процедурою, можливість (нехай навіть умоглядна) перевищення допустимих концентрацій заряджених іонів або озону, робить використання іонізаторів небажаним при ряді станів. У 1959 році були сформульовані протипоказання для використання лікувальної іонізації, у них увійшли такі стани, як бронхіальна астма, серцева недостатність, перенесені крововиливу в мозок та інфаркт міокарда, а також загальне виснаження організму та інші.
Крім того, ведуться суперечки про користь і шкоду штучно іонізованого повітря для вагітних і дітей, особливо раннього віку. Якщо Ваш основний питання про іонізатор як вибрати і не нашкодити — сміливо обирайте соляну лампу. Це природний іонізатор максимально м’якого дії, який підійде навіть немовлятам і астматикам. І ніякого озону!