Війна РФ проти України

Як протистояти снайперу

   У 2001 році вийшов спецвипуск журналу “Солдат Удачи”. Називався він “Снайпер”. І там була пам’ятка. Яка поширювалася серед військовослужбовців федеральних військ у Чечні. Вона зустрічалася найчастіше в снайперському середовищі, але інформація, викладена в ній, буде корисна як піхотинцям, так і всім, хто опинився в зоні бойових дій.
Отже:
1. Снайпер противника, як правило, діє не один, а в складі снайперської групи.
2. Снайпер, озброєний снайперською гвинтівкою іноземного виробництва, малокаліберної спортивної гвинтівкою, карабіном, гвинтівкою СВД з нічним прицілом, оснащений біноклем нічного бачення, разом зі стрілками групи, озброєними автоматами з нічними прицілами, здатний виявити тебе і вразити днем на відстані до 500 метрів і більше, вночі – до 300 метрів. Рухому колісну і гусеничну техніку він виявляє в нічних умовах на відстані більше 1000 метров.

3. Снайпер противника в першу чергу вражає найбільш важливі та уразливі цілі. Пам’ятай, що він може полювати і за тобою.
4. Чіткі орієнтири і добре помітні рубежі полегшують снайперам супротивника ведення прицільного вогню. Маскуй місце свого розташування, обладнай 2 – 3 запасні позиції, якнайчастіше міняй їх.
5. Снайпери супротивника діють з заздалегідь обладнаних основної та запасних вогневих позицій, які вибирають в непримітних місцях, що забезпечують їм хороший огляд. У місті, маючи потужну групу прикриття (15-20 чол.), Снайпер займає  висотні будівлі. У складі невеликих груп (3-4 чол.) Він обладнає вогневу позицію на нижніх і середніх поверхах, в глибині приміщень, що полегшує йому перехід на запасну позицію. Завжди оглянь прилеглу місцевість, визнач на своїй позиції недоступне для можливого снайперського вогню місце і займи його.
6. Снайпер противника вражає ціль в найвразливіші, не прикриті бронежилетом частини тіла і голову. Ніколи не зневажай засобами бронезахисту. При переміщеннях або покидаючи БТР,  не підставляй противнику вразливі місця.
7. Снайпери супротивника як вдень, так і вночі активно працюють при звуковому маскуванні одиночних гвинтівочних пострілів інтенсивної стріляниною. Неприцільна стрільба противника може свідчити про початок роботи снайперів.
8. Снайперські групи противника, що включають кілька автоматників і гранатометчика, діють зухвало: стрілки, як правило, вночі, провокують у відповідь вогонь з наших позицій, снайпер супротивника по спалахах пострілів швидко виявляє цілі і вражає їх; при висуванні бронетехніки на позиції снайперської групи противника гранатометчик, що входить до її складу, із засідки вражає наші бронеоб’єкти. Будь витриманим, не виявляється себе, відрізняйте  імітацію від самих дій противника, веди вогонь на поразку, неприцільний вогонь веди тільки з закритих позіцій.

9. Улюбленою тактикою снайперів противника, особливо вночі, є дії із засідок, секретів, по заздалегідь підготовленим ділянкам місцевості.
При пересуванні не будь хорошою мішенню!
10. Снайперів противника, що ведуть спостереження, можна виявити днем – по сонячним відблискам, вночі – за допомогою приладів нічного бачення. Організуй і постійно веди спостереження,  не включай прилад нічного бачення, не переконавшись, що супротивник не оглядає місцевість з використанням таких же приладів.
11. Час безперервного бойового чергування снайперів противника на вогневій позиції може бути різним. Провівши, один-два постріли, він змінює вогневу позицію. Будь максимально уважним при спостереженні. Зміну позиції снайпером помітити дуже складно, але за непрямими ознаками можна.
12. Снайпери супротивника можуть діяти в повній ізоляції і маскуватися не тільки від федеральних військ, а й від своїх. Ведучи спостереження, особливу увагу звертай на приховані підступи і місця, зручні для розташування вогневих засобів і спостережних пунктів, які можуть прикривати снайпери.  Виявленню снайперських пар противника сприяють навіть незначні демаскуючі ознаки: блиск, шум, пар, хитання гілок, поява нових предметів, зміни в їх положенні і формі і т.д.

13. Противник хитрий і підступний. Снайпер часто чекає в певному місці, що ти обов’язково з’явишся, наприклад біля убитого або пораненого військовослужбовця. Надаючи допомогу пораненому товаришу, будь уважний і обережний, використовуй дими для прихованого підходу, випереди очікуючого на  тебе снайпера.
14. При пошуку снайпера пам’ятай, що ним може бути і старий, і підліток, і жінка-біженка. Характерні синці на плечі видають їх.

Джерело: pravoslav-voin.info

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.