Визначаємо вартість лиштви, коробки, порогів
Компанії, що займаються виробництвом міжкімнатних дверей, пропонують продукцію практично на будь-який смак і гаманець. На жаль, особисті вподобання та фінансові можливості у багатьох покупців збігаються не завжди: хороші двері коштують недешево, а ремонт – задоволення і без того дороге. У результаті або купуються міжкімнатні двері економ-класу, або господарі квартири вирішують спочатку купити лише одні двері, а потім докупити відсутні. Другий варіант – рішення не саме вдале, так як через деякий час потрібної моделі у продажу може не виявитися, а різні двері в межах одного інтер’єру будуть виглядати не кращим чином. Тому бюджет на покупку слід підрахувати заздалегідь.
Плануючи покупку, також слід враховувати, що міжкімнатні двері складаються не тільки з дверного полотна, крім нього є ще лиштва, коробка, поріг і т. п. Нерідко ціни в магазинах зазначаються лише на саме полотно, а потім з’ясовується, що повний комплект коштує набагато дорожче. Тому варто купувати двері на сайті магазину
Матеріали
Дерев’яні міжкімнатні двері (ДУБ)
Вартість і якість дверей багато в чому визначаються матеріалом виготовлення. Так, дерев’яні міжкімнатні двері з масиву дуба або горіха володіють чудовим зовнішнім виглядом і довговічністю, проте їх вартість складно назвати демократичною. Втім, навіть в межах однієї категорії матеріалів ціна дерев’яних міжкімнатних дверей може помітно відрізнятися. Так, двері з дуба коштують дорожче дверей з сосни, оскільки сосна – матеріал досить м’який, а тому схильний до деформацій. Із-за цього двері із сосни не підходять для установки у ванних кімнатах і туалетах – перепади вологості чинять негативний вплив на м’яку деревину.
Шпоновані міжкімнатні двері
Якщо двері з масиву здаються занадто дорогими, варто звернути увагу на шпоновані міжкімнатні двері. При однаковій міцності, та естетичності вони коштують дешевше виробів з масиву дуба, і на відміну від дверей з масиву сосни, легко переносять перепади вологості, Як і в попередньому випадку, ціна різних моделей дверей може значно варіюватися. Більш дорогі шпоновані міжкімнатні двері виготовляються з склеєних соснових брусків, на які з двох сторін наклеюється прошарок з МДФ, а потім – шпон цінних порід деревини. У дешевих ж дверях дерев’яні бруски встановлюються тільки по периметру, а інший простір заповнюється наповнювачем або ж зовсім залишається порожнім.
Міжкімнатні двері ПВХ
Для виготовлення міжкімнатних дверей використовуються штучні матеріали – МДФ і ДСП з покриттям з ламінату або ПВХ. За своїм зовнішнім виглядом міжкімнатні двері ПВХ нагадують дерев’яні вироби, при цьому вони значно легше їх, що знижує навантаження на петлі та дверну коробку. Крім того, такі двері володіють невисокою ціною і досить високою стійкістю до механічних навантажень, перепадів температур, дії грибків і бактерій. Двері з пластиковими покриттями встановлюються переважно в офісах, проте в цілях економії їх цілком можна використовувати і в житлових приміщеннях.
Скляні міжкімнатні двері
Наостанок варто згадати скляні міжкімнатні двері, що здатні додати будь-якому інтер’єру оригінальність і легкість. І хоча на перший погляд такі двері можуть здатися досить крихкими і небезпечними, насправді завдяки гартуванню скла вони досить міцні. Якщо такі двері все ж розбити, уламки будуть мати притуплені краї, що виключить можливість травмуватися. Скляні двері добре підходять для приміщень відпочинку.
Особливості конструкції
Матеріал – це далеко не єдине, що відрізняє різні моделі дверей один від одного. Сьогодні, крім традиційних розпашних дверей, у продажі представлено велику кількість дверей інших типів. Серед них:
Міжкімнатні двері-купе. Такі розсувні міжкімнатні двері економлять простір і надають інтер’єру оригінальний вигляд, при цьому їх установка не викликає ніяких складнощів. Особливо добре двері-купе підходять для комор та гардеробних.
Складні двері. Можуть мати дві або більше стулок. Так само, як і двері-купе, складні двері економлять простір, проте їх ціна при цьому нижче.
Стаєнні двері. Такі двері мають дві половинки, у кожної з яких є свої власні замки і петлі.
Хитні двері. Досить рідкісний різновид дверей, здатна розчинятися в обидві сторони.
Вибравши конкретну модель дверей, не соромтеся попросити у продавця паспорт виробу. Хоча для виробництва міжкімнатних дверей сертифікація необов’язкова, компанії, що дорожать своєю репутацією, намагаються сертифікуватися добровільно.