Форма чашки
Традиційно існує дві протилежні форми чашок, які здавна в Китаї використовуються в гун-фу-ча і відомі як иньской і яньская. Іньська чашка – низька, широка, з пологими краями, більш всього нагадує піалу. Яньская чашка – висока, вузька, з прямими краями, нагадує келих або вузький скляний стакан. У Європі традиційно переважали так звані віденські чашки, які є ні що інше, як иньские чашки (пиалообразные) з ручкою. У кофепьющих країнах традиційно переважають бокалообразные чашки.
Україна посередині. У неї мають широке ходіння і пиалообразные і бокалообразные чашки. Тут є й історичні корені: до революції віденські чашки з порцеляни могли дозволити собі тільки аристократи і купці, а народ зазвичай задовольнявся скляними склянками і бляшаними гуртками.
Влітку (коли спекотно) або на роботі (коли поспішаєш) краще використовувати пиалообразные чашки, так як чай в них швидше остигає. Взимку краще пити з бокалообразной чашки, в якій чай повільно остигає. До речі, за східним канонам, найкрасивіші чашки – це щось середнє між иньской і яньской чашкою, гармонійно об’єднує їх форми. Інтернет-магазин Подушка пропонує чашки різних форм та розмірів. В розділі сайту “
Матеріал для чашки
Кращий матеріал для чашок (у порядку убування): фарфор, глина, фаянс, скло. Зовсім погано: будь-яка жерсть і пластик. Порцелянові чашки тонкостінні (добре пити влітку, чай швидко остигає) і більш витончені. Глиняні товстостінні (добре пити зимою), пористі (вбирають смак і аромат чаю), по виду більш грубуваті.
Колір чашки
Тільки в білій чашці з порцеляни можна розгледіти й оцінити справжній колір чаю. Колір вашої улюбленої чашки може бути будь-яким.
За давнім східним канонам, чайні чашки з кераміки глазурировались або розписувалися або подібними чаю квітами (жовто-коричнева гама), або контрастними (синьо-зелена гамма). В якості додаткових використовувалися ахроматичні кольори (чорний і білий). За цим же канонам, розпису на чашках повинно бути якомога менше, і це повинно бути щось спокійне, природне, нехитра.
Розмір чашки
Розмір чашки може бути будь-яким, але чим вище якість чаю, тим менше повинна бути чашка. У Китаї елітні чаї п’ють з дуже маленьких чашечок (30-60 мл).
У маленьких чашок є ряд переваг: у них добре відчувається не тільки смак, але і аромат чаю; частіше підливаючи чай із заварника, можна відчути весь спектр змін смаку і аромату чаю. І, нарешті, продовжуючи споглядальний процес, ви відчуваєте всю принадність спокійного і затишного чаювання.