Здоров'я

Як отримати консультацію лікаря онлайн. Чим це загрожує

Док гуру«Якщо щось заболіло, бажано йти до лікаря.» Часто так робите?

Набагато простіше запитати поради в інтернеті або почитати доводи інших. Якість таких «порад» вкрай низька і небезпечне для здоров’я. Альтернативи є, але потрібно розуміти, як вони працюють.

На що скаржимося

Щось заболіло або почало турбувати? Зізнайтеся, ви не підете до лікаря негайно, скільки б вам про це не твердили самі лікарі. Всі ми ліниві в цьому плані. І зайвий раз не хочемо проходити кола бюрократичного пекла безкоштовної охорони здоров’я. Або потрапляти на обман відверто комерційних докторів.

Ні, спочатку ми все йдемо в інтернет за порадою. У ролі порадника виступає колективна свідомість, чиї відповіді упорядковано відповідно до примхи пошукача. Відкрив пару посилань, де написано, що турбуватися не треба – і все, на цьому зазвичай все закінчується. Або навпаки, перелякався від «страшилок» і побіг в аптеку купувати всі ліки підряд.

І той, і інший розклад потрібно викорінювати. Лікуватися через Google небезпечно для нервів і, в кінцевому рахунку, для здоров’я в цілому. Якщо вже й хочеться отримати пораду, перш ніж йти на огляд – то хоча б почути його з уст справжнього лікаря.

В Україні є сервіс, що дозволяє отримувати онлайн-консультації лікарів прямо на айфон або айфпад. Чи не тих, хто сидить на форумах і прикидається експертом, а справжніх, дипломованих працівників сфери охорони здоров’я. Пишеш проблему, отримуєш рекомендацію, якій можна довіряти. Там не все так просто, але й не так погано, як здається на перший погляд.

З кого питаємо

Відразу кажу, що ситуацію будемо розглядати на прикладі конкретного сервісу пошуку лікарів он-лайн – Док гуру. Рівно рік тому ми писали про нього, викликавши в коментарях неоднозначну реакцію читачів. З доводами «проти» ми ще ознайомимося. На користь же сервісу можна сказати три речі.

По-перше, він просунутий на українському ринку в технічному плані: у нього є мобільний додаток для iPhone і iPad з цілком зручним, сучасним інтерфейсом. Тут, звичайно, кому як, але аналогів в App Store я не знайшов – побачите такі, пишіть в коментарях.

На відміну від форумів, де за деякими лікарями можуть ховатися представники фармакологічних компаній і рекламних агенств, в цьому сервісі можна простежити професійні досягнення кожного лікаря, виписує рекомендації та поради користувачам. Стовідсоткової гарантії вам ніхто ніде не дасть, окрім шахраїв, але тут хоча б є прозора система найму експертів. Це друга причина.

Нарешті, третя і найголовніша причина – саме ці хлопці погодилися говорити з нами і відповідати на каверзні, жорсткі питання. Відкритий підхід ми завжди вітаємо. Отже, публікуємо їх відповіді.
Розбір польотів

Питання задані редакцією на адресу творців сервісу Док гуру. Частина з питань взята з коментарів до попередньої публікації на нашому сайті. Відповіді публікуємо «як є», чи не прикрашаючи.

1. Яким чином відбираються лікарі? Де гарантії, що відповідає не віртуал, що користується пошуком Google?

Док гуру: всі наші лікарі – НЕ віртуали. Це дійсні фахівці і вони оформлені в штаті з перевіркою всіх особистих даних. За відбір лікарів відповідає наш головний лікар, яка в нашому проекті з дня заснування. Вона бере на себе всю роботу з пошуку, відбору і навчання лікарів віртуальному консультування. Хороший лікар і хороший лікар, вміє грамотно викласти свої думки в тексті, – це дві дуже різні речі.

І ще, відкрию таємницю – лікарі іноді користуються Гуглом 🙂 Наприклад, щоб дізнатися діючу речовину тієї чи іншої марки препарату, яких зараз розвелося дуже багато.

2. Що робити при необхідності огляду пацієнта? Яким чином віддалений лікар може допомогти (і чи допоможе) реальному, вже під час лікування або візиту в лікарню?

Док гуру: якщо знадобився особистий огляд – то наш лікар відправить на нього. Порекомендує, які аналізи варто здати до візиту, щоб прийом в клініці був найбільш ефективний. При цьому він може висловити друга думка з приводу вже поставленого діагнозу і прокоментувати призначену схему лікування (але не скасувати її).

3. Де гарантії якості обслуговування? Куди писати, до кого звертатися, якщо тебе обдурили або прописали невірне ліки?

Док гуру: гарантії якості обслуговування – наше чесне ім’я! Ми робимо все, щоб створити бренд, якому можна довіряти. Спілкування з пацієнтом відбувається в довірчій, рекомендаційної формі. Ми не створюємо заміну очним прийомам, ми робимо так, щоб ці очні прийоми були виправдані, відбувалися вчасно і були максимально ефективні для пацієнта. Попереджений – озброєний. І звичайно ми повернемо гроші на першу вимогу клієнта, якщо його щось не влаштувало.

4. Що робити, якщо два лікарі в додатку суперечать один одному своїми порадами?

Док гуру: навіть якщо ця ситуація можлива, хоча уявити її вкрай складно (зазвичай відповіді доповнюють один одного, але не суперечать), то має сенс запитати ще одного доктора або звернутися до нашого головного лікаря за роз’ясненнями. Ми проведемо ретельний аудит відповідей і виробимо консолідовану думку.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.