Як найняти розумного працівника. Поради для менеджеру з персоналу

У пошуках розумного працівника варто згадати знамениту фразу Стіва Джобса, який вважав, що: «немає жодного сенсу брати на роботу досвідчених спеціалістів, а потім говорити, що їм потрібно робити. Ми наймаємо розумних людей, аби вони вказували, що потрібно робити нам». Ця теза повинна керувати рішеннями кожного кваліфікованого менеджера з персоналу, але як з сотні претендентів виокремити найбільш гідного? Про це ми сьогодні й поговоримо.

Як найняти розумного працівника

У виборі фахівця, перш за все, менеджер з персоналу повинен спиратись на безпосередні вимоги до кандидата на визначену посаду. Говорячи більш прозоро – обраний працівник повинен вміти професійно використовувати свої вміння для прийняття важливих рішень та покращення ефективності роботи в організації.

Важливо: підбирати співробітників до організації повинен тільки менеджер з персоналу. Такий спеціаліст мусить бути у штаті кожної розвиненої фірми. Його обов’язки – це не лише підбір кандидатів, а й інша робота, що, в цілому направлена на покращення розуміння праці в організації, усунення будь-яких нарікань як з боку працівників, так і з боку організації.

Основні поради менеджера з найму розумного працівника можна представити у вигляді певного переліку вимог:

  • попередній досвід роботи;

  • освіта, самостійно отримані знання та навички;

  • відгуки та рекомендації з попередніх місць роботи;

  • перелік професійних досягнень;

  • особисті риси: зверніть увагу на поведінку, мову, зовнішній вигляд – часто ці речі дають розуміння про сутність людини, її виховання, звички, комунікабельність.

  • цілі та бажання: говорять про амбітність та цілеспрямованість людини, показують, наскільки об’єктивно людина здатна оцінити свої можливості й як часто досягає мети;

  • побажання щодо колективу: варто пам’ятати, що новий працівник – це не лише про фахівця, здатного вирішувати професійні проблеми, але й про людину, що є частиною колективу, а тому теж може привносити свої ноти до спільної музики атмосфери.

Важливо не просто йти за списком. Обов’язки кандидатів можуть бути різними, різниться й оплата праці, й умови роботи. Залежно від благ, які готові пропонувати організації, зазвичай, й обирається кандидат. Менеджер з персоналу – це теж жива людина, яка відрізняється суб’єктивністю свого погляду на речі. щоб залишатися об’єктивним й приймати зважені рішення, рекомендуємо в процесі професійного росту залучати фахові видання, зокрема журнал “Менеджер з персоналу”, який можна легко придбати на сайті MediaPro.

Поради для менеджера з персоналу

Менеджер з персоналу компанії мусить розуміти, що, по-перше, звільнення одного працівника найчастіше не призводить до миттєвого покращення справ у компанії. По-друге, говорячи про продуктивність праці розумного співробітника, ми часто забуваємо, що він працює у колективі, а отже на його діяльність (якщо не прямо, то хоча б опосередковано) впливає й діяльність його колег. По-третє, не завжди вирішення глобальних питань потребує помочі ззовні. Часто відповідь на важливі питання швидше знаходять у середині компанії, наприклад, люди, що отримали нову систему мотивації. пам’ятайте це, частіше зазирайте до фахових журналів і тоді пошук розумного кандидата стане для Вас приємною частиною роботи, а не одвічною морокою. Нехай щастить!

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

2 × 4 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh