Здоров'я

Як я вибирала термобілизну для своїх дітей

Я – мама двох дітлахів. І веселі, гучні і рухливі ігри невід’ємна частина нашого з ними проведення часу. Звичайно, багато часу ми з дітьми проводимо на вулиці. І якщо в теплу пору року ми можемо грати довго, не боячись застудитися, то з настанням перших холодів у мене виникали побоювання – адже діти постійно граються: бігають, стрибають, грають у сніжки. А при цьому потіють, що на морозі загрожує переохолодженням. Зрозуміло, що мені завжди хотілося знайти спосіб довго гуляти взимку і не побоюватися, що хлопці застудився.

Спочатку я пробувала просто одягати їх тепліше – кілька светрів, важкі хутряні куртки. Побачивши нас в такому одязі на дитячому майданчику, одна з мам порадила не мучити хлопців, а придбати дитячу термобілизну. Воно, за її словами, легке, зручне, не сковує рухів малюкам і при цьому не дає замерзнути на морозі.

Природно, мені стало цікаво, що це таке – термобілизна для дітей, тому я почала вивчати інформацію про нього. Виявилося, що це спеціальний одяг, який не дає дитині потіти і зігріває його під час прогулянок. На мій подив, я дізналася, що існує велика кількість видів самої різної термобілизни – синтетична і натуральна, теплозберігаюча, що відводить вологу і комбінована, або гібридна. Наприклад, інтернет-магазин Екстрем пропонує ті ж трусики чи футболки від кращих виробників. Ви можете переглянути пропозицію магазину за посиланням. Перед придбанням радимо звернутися до консультанта. Доставка товару здійснюється по всій території України. При виборі термобілизни звертайте увагу на тип матеріалу і вид плетіння, який використовували для створення білизни. Щоб розібратися в особливостях кожного з видів, довелося детально їх вивчити і навіть спробувати на собі – експериментувати на дітях, природно, я не стала.

Виявилося, що теплозберігаюча білизна призначена для зігрівання. Вона не дає теплу, яке виходить від тіла людини, випаровуватися, накопичує його в собі. Але при цьому теплозберігаюча термобілизна зазвичай досить об’ємна – чим товще матеріал, тим краще зберігається тепло. Вона не підходить для прогулянок з дітьми, хіба що з немовлятами, бо піт нікуди не йде. Носити таку білизну мені здалося дуже комфортним – вона трохи обмежувала рух, було незручно ганятися за малюками.

Влаговідділяюча білизна – тонка, зручна. Воно має спеціальну комірчасту структуру, тому швидко прибирає піт з тіла дитини (і дорослого!). Залишаючись сухим, замерзнути і застудитися досить складно. Шиється така білизна з синтетики, що мене спочатку збентежило. Мені завжди здавалося, що синтетика не може як слід зігріти і навіть викликає алергію. Але я хвилювалася даремно. Купивши комплект синтетичної термобілизни з поліпропілену, я відразу відчула її переваги – тіло залишалося сухим навіть після активних ігор на повітрі. Та й після походу в магазин я забула про те, що таке замерзнути після виходу на морозне повітря.

Гібридна, або комбінована термобілизна, як виявилося, складається з декількох шарів. Той шар, який прилягає до шкіри, виготовляють з синтетики, а верхній – з вовни. Так виходить одяг, який добре відводить воду і при цьому додатково зігріває. Комплект комбінованої білизни добре справляється із завданням, коли доводиться перебувати на морозі без руху, наприклад, чекати автобус.

Перепробувавши всі варіанти, я прийшла до висновку, що для дітей буду купувати синтетичну термобілизну. І хоча мене долали сумніви, адже все-таки шерсть гріє краще, я переконалася, що вона, коли намокає, стає марною. Так само, як і бавовна – спочатку він приємно прилягає до тіла, але не витримує активності, в бавовняному білизна замерзнути недовго, а це – застуда, кашель, походи по лікарях.

Світлана Орєхова, дизайнер 48 років.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України