Яценюк позитивно оцінив співпрацю з МВФ

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк позитивно оцінює перспективи співпраці з Міжнародним валютним фондом. Про це він повідомив журналістам у рамках Десятої щорічної інвестиційній конференції сьогодні, 2 квітня 2014 р. Про це інформує Урядовий портал.

Яценюк повідомив, що наступного тижня у Парламенті має бути проголосована низка законопроектів на виконання попередніх умов, «щоб міжнародні інвестори відновили програму з Україною».

«Переконаний, що ми пройдемо у Парламенті ці рішення, і вбачаю, що до кінця поточного місяця МВФ повинен розглянути програму з Україною. Мої оцінки дуже позитивні», – підкреслив Глава Уряду.

Він також наголосив, що наполягатиме на повторному розгляді у Верховній Раді позиції Уряду щодо оподаткування великого бізнесу: «Хочу переглянути деякі ставки оподаткування, тому що деякі ставки завищені, а деякі навпаки – не пройшли в силу того, що у Парламенті лобізм, який межує з корупцією».

«Сподіваюся, що Парламент нас підтримає», – додав Яценюк.

Відповідаючи на запитання журналіста, Яценюк повідомив, що Уряду в рамках перемовин з міжнародними фінансовими організаціями було важливо передбачити можливість відшкодування податку на додану вартість через емісію ПДВ-облігацій: «І ми це передбачили».

«Що стосується самого інструменту, я категорично виступав проти казначейських зобов’язань, які були не прозорі, а виключно за облігації внутрішньої державної позики, які повинні видаватися на прозорих умовах під гарантовані державою відсотки. І це може бути об’єктом застави при отриманні як кредитних коштів у комерційному банку, так і рефінансування у центральному банку».

«Щодо умов, думаю, що вони будуть стандартні і повторюватимуть умови попередніх двох випусків, які відбувалися в 2008 і 2004 роках», – додав Яценюк.

Глава Уряду наголосив на необхідності проведення в Україні «реальних широких реформ». За його словами, Кабінет Міністрів поділив цей процес на дві частини: «Перша – не дати впасти країні. Зараз Уряд день за днем працює на те, щоб відновити програму кредитування, збалансувати бюджет, платити заробітні плати, пенсії, повертати ПДВ, працювати з бізнесом».

Друга частина, як підкреслив Яценюк, стосується широкого плану економічних реформ: «Це реформа юстиції, органів прокуратури, податкової адміністрації, митниці, новий податковий кодекс, нова система адміністрування податків, новий закон про державні закупівлі. Це стратегічні завдання, і ми приступили до виконання цих завдань».

Як підкреслив Глава Уряду, Україна проходить складні економічні випробування: «Але в країні є інвестори, є люди, готові інвестувати, працювати і створювати нові робочі місця. І Уряд не просто іде назустріч інвесторам, а несе відповідальність перед ними, щоб підприємства працювали і робочі місця створювалися».

UAINFO

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

2 − one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh