ЄС|NATO

Ізраїль передумав продавати танки Merkava – Україна може не отримати Т-80У для ЗСУ від Кіпру

Схоже, що одна із цікавих схем по бронетехніці для воюючої України таки не буде реалізована

Джерело: Defence Express

Командування Армії оборони Ізраїлю оголосило про рішення сформувати із резервістів новий танковий батальйон під назвою “Оф Холь”, або “Фенікс”. До нього набиратимуть персонал, який служив у раніше розформованих танкових підрозділах ЦАХАЛУ.

Для формування батальйону візьмуть неназвану кількість танків Merkava Mark III, які раніше стояли на консервації та готувались до продажу в треті країни, пише портал newsru.co.il з посиланням на службу новин ізраїльського телеканалу N12.

Merkava Mk III, фото - ЦАХАЛ
Merkava Mk III, фото – ЦАХАЛ

 

Судячи з усього, це може означати зокрема, що Ізраїль таки поставив на паузу історію, в рамках 200 танків Merkava модифікацій Mark II та Mark III мали бути поставлені до Марокко та Кіпру, а в свою чергу Кіпр мав натомість передати Україні 41 танк типу Т-80У із числа машин, придбаних в РФ протягом 1990-2000-хх років.

Про сам факт перемовин Ізраїлю з Кіпром та Марокко про продаж своїх танків стало відомо із публікацій у ЗМІ в червні 2023 року. Крім деталі про передачу “кіпріотських” Т-80У для ЗСУ, інших подробиць у відкритих джерелах, зокрема по вартості та строкам поставок машин, не наводилось.

Т-80У Національної гвардії Кіпру, ілюстративне фото з відкритих джерел
Т-80У Національної гвардії Кіпру, ілюстративне фото з відкритих джерел

 

Наскільки успішно тривали перемовини по “Меркавам” зокрема в обмін на танки для ЗСУ, до сьогоднішнього дня повідомлень не було. За даними The Military Balance 2023, на складах зберігання Армії оборони Ізраїлю на початок цього року було орієнтовно 700 танків типу Merkava MkIII та орієнтовно 200 танків Merkava MkIV.

Раніше Defense Express розповідав про те, скільки танків і бронемашин, артилерії та літаків має ЦАХАЛ.

Ізраїль передумав продавати танки Merkava, тому Т-80У для ЗСУ від Кіпру навряд чи будуть

Merkava Mk II, фото – ЦАХАЛ

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України