Із залу парламенту канадської провінції Квебек зняли історичне розп’яття

Історичне розп’яття, яке в 1930 році Католицька Церква подарувала прем’єру Маурісу Дуплессісу за його віру і побожність, нещодавно зняли зі стіни Синьої Кімнати Національного зібрання Квебеку.

Рішення усунути розп’яття, що висіло над кріслом спікера від 1936 року, прийняли в березні одноголосно.

Вслід за цим рішенням міністр у справах різноманітності Саймон Джолін-Барретт одразу заборонив носити релігійні символи більшості публічних службовців в Квебеку.

Прем’єр-міністр Квебеку Франсуа Лего був проти усунення розп’яття, однак підтримав рішення більшості.

«Я не вважаю, що це – релігійний символ. Це – частина нашої історії і наших цінностей», – пояснив він. – «На нашому прапорі є хрест. Вважаю, що ми повинні розуміти, що в минулому у нас були протестанти, католики, котрі будували ті цінності, які ми зараз маємо в Квебеку. Це – частина нашої історії. Думаю, що ми маємо усвідомлювати це і не плутати з релігійними символами».

Однак, попри заперечення, розп’яття забрали. За повідомленнями The Post Millenial, вплив на таке рішення мав поширений у західному світі тренд усунення християнських символів з громадських місць та затьмарення християнської спадщини.

Розп’яття, усунене з Національного зібрання Квебеку, тепер впродовж кількох тижнів буде розташоване в музеї Холу Національного Зібрання.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

1 × one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh