Війна РФ проти України

Із захопленої частини Запорізької області почалася втеча окупантів: деталі від голови ОВА

Окупантам на захопленій частині Запорізької області запахло смаженим. Зараз відбувається швидке вивезення сімей колаборантів. А ось самих зрадників росіяни залишають на захоплених територіях. Те, що людей вивозять одразу у напрямку Росії та окупованого Криму, свідчить про втечу.

Про це в інтерв’ю РБК-Україна розповів голова Запорізької ОВ Юрій Малашко.

Причому, за словами Малашка, складно говорити, чи це явище є масовим, тому що для того, щоб оцінити масштаби такої “евакуації”, слід “ставити патрулі та дивитися”.

“Але вони під час цієї “евакуації” – це було, наприклад, з Енергодару, приблизно десять автобусів – разом із цивільним населенням виїжджали також і офіцери Росгвардії”, – розповів голова ОВА.

За його даними, щоби це приховати, окупанти заклеювали вікна якимись пакетами, щоб не було видно, хто там їде.

“Тобто певні рухи з їхнього боку спостерігаються”, – констатував він.

До того ж загарбники, наприклад, не привозять у прифронтові райони продукти харчування, хліб, і люди просто змушені тікати кудись, де є можливість купити їжу. За його словами, ця “евакуація” відбувається і зараз.

“Знаю, що приблизно 2-3 шкільних автобусів з людьми час від часу рухаються. Орієнтовно 2-3 тижні тому росіяни вирішили організувати виїзд дітей нібито на оздоровлення до окупованого Криму чи Росії. Ми маємо дуже приблизні оцінки – за нашими підрахунками, близько 10 тисячі дітей можуть вивезти в такий спосіб”, – навів статистику він.

Разом із такою евакуацією йде грабіж. Найбільше страждають, як каже Малашко, Мелітополь та Енергодар.

Наприклад, із Мелітополя вивозять медичне обладнання, знімають навіть кондиціонери.

З Енергодару також надходила інформація про те, що окупанти звідти вивозили певну документацію саме по Запорізькій атомній електростанції. Тобто, як зазначив Малашко, мародерство продовжується.

До того ж вони залякують місцеве населення, змушуючи їх їхати зі своїх будинків подалі, ближче до моря. А після того, як вони їдуть, загарбники заходять до їхніх будинків і або поселяються там, або їх пограбують. Тому люди змушені повертатися назад, щоби зберегти своє майно.

У Мелітополі росіяни також змушують старшокласників якнайшвидше оформляти російські паспорти та страхові поліси.

“Таким чином окупанти прискорюють свої темпи паспортизації. Там же 10 вересня Росія хоче ще свої вибори проводити, на яких має виграти “Єдина Росія”, – пояснив голова ОВА наміру окупантів”.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України