Дресовані дельфіни, яких Росія використала для захисту флоту в Криму, зникли після сильнішого шторму, який обрушився на регіон 26 листопада. Про те, що вольєри для бойових тварин зникли із Севастопольської бухти, свідчать супутникові знімки, які вивчив OSINT-аналітик HI Sutton.
Він не виключив, що конструкції затопило чи змило, внаслідок чого дельфіни було звільнено.
“Можливо, російський флот перемістив загони перед штормом, але нині жодних доказів цього немає”, – додав аналітик.
Він також нагадав, що бойові дельфіни були вирощені в неволі, залежали від своїх дресирувальників щодо їжі і навряд чи здатні самі за себе постояти.
Також штормом було змито оборонні споруди, у тому числі бонові загородження, які використовувалися для захисту Кримського мосту від морських дронів.
Росія почала використовувати бойові дельфіни після вторгнення в Україну. Їх задіяли для захисту головної військово-морської бази Чорноморського флоту у Севастополі. У червні цього року кількість тварин збільшили вдвічі – до шести-семи. А восени британський королівський флот виявив загони з дельфінами біля військово-морської бази у Новоозерному на північному заході Криму.
Ці ссавці вважаються ефективними проти військових водолазів: жодна людина, хоч би якою натренованою вона була, не може плавати з такою ж швидкістю. Також дельфіни можуть патрулювати узбережжя з пристроєм відеофіксації та радіомаяком.