Економіка

Івано-Франківськ отримав дизельну електростанцію від Польщі

У Івано-Франківську встановили нову дизельну електростанцію, яку передали місту благодійники з Польщі.

Дизельна електростанція, яка з’явилась на обслуговуванні в Івано-Франківському водоекотехпромі допоможе комунальникам у разі екстрених ситуацій надавати мешканцям нашої територіальної громади чисту питну воду.

«Ми зараз знаходимось біля генератора – резервного джерела живлення, яке може забезпечити утворенням гіпохлориду натрію, а саме реагентом для знезараження води, а також він може використовуватися і в електроенергії для очистки фільтрів, та подачі води вже в мережу міста. Він буде працювати циклічно, в нього є термін експлуатації на добу, але, я думаю, що ми привчимося і вивчимо цю ситуацію вже на практиці, ми вже пробували, що зможемо постійно забезпечувати знезараження води і доставку води в тій кількості, в якій зможе спожити місто», – розповідає директор КП «Івано-Франківськводоекотехпром» Віталій Савенко.

Начальник Черніївського комплексу очисних споруд Володимир Сисак демонструє роботу нового генератора. Його поки включали у тестовому режимі. Однак, у випадку знеструмлення підприємства, резервне джерело живлення зможе майже добу працювати над очисткою води. Щоби у цей час енергетики змогли відновити постачання електрики.

«По його характеристиках, він може працювати до 20-ти годин, а далі йому треба дати відпочити до 4-ьох годин. А потім він знову буде 20 годин працювати», – запевняє начальник Черніївського комплексу очисних споруд Володимир Сисак.

Івано-Франківськ отримав дизельну електростанцію від Польщі

Цей генератор підприємству подарували польські колеги після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну. На випадок, якщо місто на деякий час буде знеструмлене, щоби чиста вода потрапляла до іванофранківців безперебійно.

«Нам дуже важливо, щоби була питна вода. Якщо світла не буде довгий період часу, ми все-рівно зможемо забезпечити воду до перших, другого-третього поверху, тому люди зможуть набрати питної води. І це є дуже важливо, що ми можемо завдяки цьому генератору знезаражувати воду і вона буде чиста, її можна буде вживати і готувати їжу на ній. Але хочу звернутись до іванофранківців, все-рівно треба бути готовими, мати постійно запас води, як технічної, так і питної, на всякий випадок. Бо це є війна і спрогнозувати на 100%, що буде далі, ніхто не може», – запевнив Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.

Окрім того, Руслан Марцінків розповів, що зараз з фахівцями розробляють схеми підвозу води та встановлення спеціальних гідрантів, щоби у разі непередбачуваних обставин, мешканці могли набрати води у спеціально відведених місцях.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України