Життя

Йди куди хочеться йти, навіть якщо нікого не буде поруч…

Один з аспектів чоловічого шляху — покора. Відповідний йому жіночий аспект — довіра. Багато чоловічих релігій вчать навпаки. Чоловіки повинні довіряти, жінки миритися.

Идти куда хочется идти, даже если никого не будет рядом…

Парадокс в тому, що жінку упокорити неможливо, те що вона сидить тихо — не означає, що всередині неї не народжується вихор. Я на все життя є запам’ятав прекрасну роботу чудового, мого улюбленого майстра Стіва Шутводера. До нього з замовленням звернулася жінка.

Вона розповіла таку історію. Чоловік її всім забезпечував, ні в чому не відмовляв, на руках носив. «Ні про що не хвилюйся, — говорив він, — ти за мною «як за кам’яною стіною». Одного разу їхали вони по дорозі з чоловіком — і раптом вискочила з-за рогу вантажівка. Чоловік тільки й встиг поставити машину так, що удар на нього припавши. Його розірвало на шматки, а жінка і дитина майже не потерпіли.

В клієнтському замовленні жінка хотіла зрозуміти одну єдину річ, що за сила керувала цим вантажівкою? І робота Стіва з усією простотою і безжальністю показала — вантажівкою керувала не прийнята сила цієї жінки.

Не стій на шляху у жіночої реалізації, ні з квітами, ні любов’ю, ні з палацами і замками. Як каже один мій друг: «У КАМАЗА груди ширші.

Так зазвичай і буває в цьому світі. Один чоловік впоров іншому, а жінка начебто не причому. У цій історії суть всіх збройних конфліктів на цій планеті. Мудрі народи влаштовують або Бразильський карнавал, або ніч на Івана Купала — інакше чекай війни. І не важливо як ця війна називається — чума або революція. Жінка муза по суті своїй — вона надихає не тільки чоловіка — весь цей світ.

Якщо вам мало першого прикладу, можу розповісти другий. Історія від моєї мами. Її знайома разом з подругою зібралася в театр. Вони одягли вечірні сукні, святкові зачіски. А в чоловіка прокинулися ревнощі і прагнення до покори. Він нагадав дружині, що та збиралася приготувати вареники. Їй довелося з подругою обертатися простирадлами, щоб не знімати суконь і в такому вигляді ліпити вареники. В театр вони встигли. Але коли повернулися — виявили біля під’їзду швидку допомогу. Чоловік отруївся варениками. Вареники природно взяли на дослідження. Звичайно в лабораторії нічого не знайшли. Вареники як вареники. Просто заряджені. Те, що жінка поступається тупий і грубій силі — не означає, що вона змирилася. В її природі прагнення до руху, до танцю, а не до покори. У битві статей жінки не слабкіші. Як тут не згадати пост з інтернету: «Ви молитеся перед їжею? Що ви, моя дружина добре готує».

І у всіх цих прикладах жінка не винна. Якщо в ній народжується вихор — він народжується. Коли з моєї дочкою трапилася перша істерика — я обнявши її, заспокоїв і сказав: «Все в порядку, це частина твоєї природи». Не хочеш істерик — співай і танцюй коли Це починається. Якщо зможеш…

Сподіваюся цих прикладів досить, щоб побачити, що жінка не може йти шляхом смирення. Те, що жінки це роблять — просто викликає певні соціальні процеси, до яких жінки начебто відношення не мають. Жінці треба або перекрити свій зв’язок із Землею, стати напівживою — тоді вона смирна, або продовжити наповнювати цей світ вільною енергією.

Жіночий шлях — шлях довіри. В першу чергу своєю природою. Жіноча природа зовсім не зла. У тому, що трава ламає асфальт — трава не винна. Не винен і асфальт. Просто трава хоче жити і давати життя.

Якщо жінка довіряє своїй природі — вона легко довіряє Світу і чоловікові, в тому числі. У цьому випадку вона швидко виявляє, що її природа відносить звідки не треба і підносить куди треба.

Якщо жінка перестає довіряти своїй природі, вона не може довіряти чоловікові. Вона втрачає орієнтири. Їй стає не зрозуміло, що правильно, що неправильно, що істинно, а що хибно. Коли вона перемикається на зовнішні орієнтири — неминуче втрачає внутрішні. Стає людиною іншого сорту.

Є одне але. Щоб довіряти своїй природі потрібна абсолютна сміливість. Така сміливість в принципі неможлива в культурах, замішаних на страху. Сміливість ніяк не заважає інстинкту самозбереження, навпаки, доповнює його. В природі жінки зберегти життя, щоб дати життя і ненавмисно вбити будь-кого, хто заважає її життєвості. Якщо жінка віддається своїй природі, тоді вона починає любити всю свою душу. Якщо не вистачає сміливості жінка переключається на шлях смирення. Шлях смирення — це чоловічий шлях. А далі за накатаним — хто не сховався, я не винна. Дивіться фільм «Нічний дозор» чи «Жорстокий романс», кому що ближче.

Тепер про чоловічий шлях. Сумне чоловіче відкриття «я нічим не володію» дає чоловікові необхідну свободу дій. Якщо чоловік нічим не володіє — все що він може — тільки любити і діяти.

Величезна кількість чоловічих історій присвячено прекрасній темі: «Було та загуло». Візьмемо легендарну казку «Про старого, стару і золоту рибку». Ідея жіночого смирення так глибоко присутня у патріархальній культурі, що всі критики навперебій лають бабу під різним філософським обґрунтуванням. А старий, хоча лох-лохом — начебто не причому. У цій історії як раз старий сліпо довіряв старій, тому і виглядає таким ідіотом. Він йшов жіночим шляхом.

У багатьох містах я пропонував жінкам зобразити суть жіночого на папері. І бачив один і той же процес — одна з учасниць групи під заворожені погляди інших брала в руки олівець чи фломастер яскравого кольору і починала з насолодою замальовувати величезні простори паперу доти… поки папір не закінчувалася. Так і зі старою. Безумовно, завдання старого була змиритися з неминучою втратою. Тоді у нього з’являлася можливість сказати: «Не хочу більше — хочеш, йди сама». Типовий подружній конфлікт.

І тут вже момент жінці довіряти своїй природі. І може виявитися, що її природа понесе геть від такого старого, або навпаки — прокинеться довіра до нього — ні значить ні, а може і правда візьме сама невід так і з рибкою домовиться. Хто цих дівчаток зрозуміє. Але може старий розсудити по іншому: «Так Бог з нею з Золотою Рибкою — зате стару розважу». І то правда. І тоді з’являється можливість не картати стару, а сказати «Спасибі, мати, хоч нічого і не залишилося — зате відтягнулися по повній». Якщо чоловік нічим не володіє у нього є здатність любити і необхідна свобода дій. Його не лякають втрати: «Бог дав — Бог взяв».

Історія з моєї практики. Співвласник бізнесу в один прекрасний день приніс дружині ключі від офісу. І сказавши: «Я втомився махати неводом. Хочу їздити на курорт». І поїхав. Вона швиденько потрапила в автокатастрофу. Зауважте. З ним було все гаразд. Адже він її не обмежив — навпаки надав свободу. Адже вона могла вчинити точно також — передати ключі кому-небудь і поїхати разом з ним. Так у бізнесу з’явився б керуючий. Тут вже її відкинута сила напала на неї саму. В моїй картини світу — він вчасно відчув, що пора рятувати своє життя. Коли з нею трапилася аварія, чоловік повернувся, почекав поки вона одужає і знову поїхав. В цьому суть високого чоловічого смирення. Хоча з боку здається божевіллям. Але тут є внутрішня згода з будь-яким результатом. Жінкам такі чоловіки подобаються — вони смиренні і вони вільні.

І в цьому суть чоловічого шляху. Йти куди хочеться йти, навіть якщо нікого не буде поруч і навіть якщо ніколи не дійдеш, або дійдеш голим.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.