Плани італійців з оновлення та посилення свого танкового парка – черговий приклад того, що нові машини це не дешеве задоволення
Джерело: Defence Express
Війна в Україні підтвердила актуальність та важливість наявності на озброєння важкої бронетехніки, і низка країн, які раніше ігнорували потребу у танках, тепер будують плани з реанімації своїх танкових парків – наочним прикладом є Італія, яка сьогодні налаштована на масштабні закупівлі та модернізації цього виду озброєння, про що розповідає видання Defense News.
Так, днями заступниця міністра оборони Ізабелла Рауті оприлюднила деталі про “танковий план” для Італії, який передбачає як закупівлю нових основних бойових танків, так і модернізацію наявного танкового парку країни.
Як стверджує Рауті, італійцям, щоб відповідати визначеним НАТО вимогам, потрібно мати в строю понад 250 основних бойових танків – всього ж зараз в розпорядженні країни є 200 танків Ariete, з яких у строю лише 50 танків або ж всього лише 25%. Такий стан танкового парка, очевидно, вимагає кардинальних рішень з його посилення.
План італійців щодо своїх танків можна розділити на три умовні частини. Перша – це модернізація наявних на озброєнні танків Ariete, про плани якої було насправді відомо ще в лютому 2022 року.
Тоді відзначалося, що на виготовлення дослідного зразка модернізованого C1 Ariete AMV було витрачено більш як два роки. Машина отримала оновлену ходову частину, удосконалений захист, цифрову СУВ та інші покращення.
Згідно з планами італійців, планується модернізація 125 танків з наявних 200, яка оцінюється у близько 900 млн євро або ж понад 1 млрд доларів. Тобто модернізацію однієї машини можна умовно оцінити у 8 млн доларів. Очікується, що оновлення танків Ariete має подовжити їх термін служби до 2034 року.
Друга частина – це вже безпосередньо закупівля нових танків у Німеччині, про що також насправді вже було відомо ще в березні цього року, коли італійці визнали, що однією модернізацією Ariete їм не обійтися.
Так, всього італійці планують закупити 125 танків Leopard 2, інвестувавши у них 4 млрд євро (орієнтовно 4,49 млрд) у проміжку аж до 2037 року. Таким чином, ціна одного танка орієнтовно становитиме 35,9 млн доларів, що насправді не дивно з урахуванням того, що Leopard сьогодні – не дешеве задоволення.
Наприклад, Німеччині власні танки можуть обійтися за цінником у 32 млн доларів за одну машину, хоч і йдеться про оновлену версію 2A8 (до якої також ймовірно прицінюються й італійці).
Зрештою, третя частина танкового плану Італії, яку правильніше було б назвати “додатковою опцією” полягає у тому, що Італія може взяти участь у французько-німецькій програмі “євротанка”, відомої також як MGCS або ж Main Ground Combat System – італійці сподіваються, що масштабна закупівля німецьких танків допоможе їм “полегшити участь” у програмі MGCS.