Війна рф проти України

Італія володіла зенітками SIDAM на базі M113, але їх переробили назад на БТР та віддали ЗСУ

Які характеристики мала ця зенітна установка, та чому її поспішили “пустити під ніж”

Джерело: Defence Express

Протягом 1980-1990-хх років Італія виготовила для своїх збройних сил до 300 зенітних самохідних артустановок SIDAM (також мають позначення SIDAM-25), базою під які виступили гусеничні бронетранспортери M113A2 локального виробництва із відповідним рівнем переробки.

Однак на даний момент італійці такі зенітки в своєму розпорядженні не мають, поспішили їх на початку 2010-хх років “пустити під ніж” по причині моральної застарілості, а самі БТР, які виступали платформою під SIDAM, пройшли конверсію та були викуплені для ЗСУ, про що в одній із своїх публікацій стверджує ресурс btvt_2019.

Від Defense Express хочемо наголосити на такому – справді, у випадку із SIDAM 25 можна стверджувати, що ця самохідна зенітно-артилерійська установка особливо на початок 2010-хх років виглядала вкрай морально застарілою, зокрема через недоліки бортової апаратури.

Однак якщо робити поправку на реалії повномасштабної війни РФ проти України, то виходить, що й ці італійські зенітки SIDAM 25 могли б знайти своє місце в системі протиповітряної оборони нашої країни для захисту від рашистських дронів. Але тут ми вкотре маємо привід згадати фразу, що “історія не має умовного способу”.

Якщо конкретизувати, то головною проблемою SIDAM-25 вважалась відсутність бортової РЛС. Передбачалось, що наведення установки на ціль відбуватиметься або з використанням бортової оптико-електронної станції й лазерного далекоміра, або ж за цілевказівкою від батарейної РЛС.

SIDAM 25 була оснащена чотирма 25-мм автоматичними гарматами Oerlikon KBA, кожна з яких мала темп ведення вогню в 600 пострілів на хвилину, максимальна дальність стрільби по повітряним цілям складала 2-2,5 кілометри, по наземним – заявлялась до 5 кілометрів.

Сумарний боєкомплект складав 600 пострілів, або по 150 пострілів на ствол, при цьому стрільба могла вестись чергами по 15 або по 25 пострілів. На цьому й показник сумарного боєзапасу також вважався недостатнім, що й вирішило долю SIDAM-25 у відповідному ключі.

SIDAM-25, архівне фото з відкритих джерел
SIDAM-25, архівне фото з відкритих джерел

 

Довідник The Military Balance за 2010 рік стверджує, що тоді італійська армія ще зберігала в строю 64 самохідні зенітні установки цього типу. Що стосується італійських M113A2, які виступали базою під SIDAM 25, то там переробка мала мінімальний обсяг і полягала у відповідній перекомпоновці внутрішнього простору машини під розміщення башти із зенітними гарматами. Бойова маса при цьому складала 15 тонн, а шасі втрачало опцію плавучості.

У квітні 2022 року італійська преса заявляла про начебто можливість передачі зеніток SIDAM 25 для ЗСУ. Але в тому випадку це були лише припущення італійських журналістів, які не підтвердились.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України