Політика

ISW: Путін готується до війни в Балтійському морі проти НАТО

Американський Інститут вивчення війни (ISW) з посиланням на литовські спецслужби повідомляє, що президент Росії путін розглядає можливість військових дій проти НАТО в Балтійському морі.

На думку експертів, хоч Росія і витрачає значні ресурси на війну з Україною, у неї все ще є кошти для протистояння з НАТО.

За інформацією ISW, торік Росія вперше розмістила кораблі з крилатими ракетами “Калібр” у Ладозькому озері під Санкт-Петербургом, недалеко від Балтійського моря. Американські аналітики вважають, що це стало відповіддю на вступ Фінляндії до НАТО.

Крім того, російські військові все частіше здійснюють польоти над Балтійським морем на важких бомбардувальниках. Так, якщо 2022 року бомбардувальники Ту-22М3 не літали над Балтійським морем, то 2023 року вони з’явилися в цьому районі щонайменше п’ять разів, повідомляють в ISW.

Начальник Військової академії Генштабу ЗС РФ Володимир Зарудницький нещодавно дав зрозуміти, що війна в Україні може перерости в повномасштабну війну в Європі. Також, за його словами, закінчення війни в Україні не призведе до припинення протистояння між Росією і НАТО.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України