Право

Історичне та переможне рішення у справі «Скіфського золота»

«Скіфське золото» — експонати із кримських музеїв, які передавались на виставку до Амстердаму ще до окупації півострова росією. Після окупації, російська влада намагалась привласнити українські історичні цінності, вимагаючи, щоб експонати повернули в окупований Крим.

Про це повідомив прокурор Igor Ponochovnyi

Проте, «Скіфське золото» повертається в Україну!

Поки тривав судовий процес, колекція зберігалася у нідерландському музеї.

Сьогодні Верховний суд Нідерландів відмовив окупаційним «кримським музеям» та зобов’язав музей Алларда Пірсона передати «Скіфське золото» Національному музею історії України, до деокупації українського півострова.

Для відновлення справедливості знадобилось майже 10 років судових процесів та кропіткої роботи українських юристів. Від самого початку представники прокуратури автономії долучалися до процесу повернення експонатів. Було розпочате кримінальне провадження та застосовані відповідні заходи для унеможливлення заволодіння «Скіфським золотом» окупантами у випадку негативного рішення нідерландського суду. Також, прокурори були залучені до роботи Міжвідомчої робочої групи, спільно з представниками Мін’юсту, Мінкульту та МЗС для вибудовування стратегії захисту інтересів держави — спочатку у суді першої, а пізніше і в апеляційній інстанції.

Росія віками намагалася привласнювати культурне надбання України, видаючи його за власне. У 2014 році, з початку окупації півострова, РФ розпочала кампанію з розграбування та знищення унікальних пам’яток архітектури, мистецтва та історії України на півострові під виглядом їх «реставрації», «відновлення» та перевезення до москви нібито для виставок. Після повномасштабного вторгнення, такі злочини відбуваються й на інших окупованих територіях України.

Механізми міжнародного правосуддя нешвидкі, але точно дієві, тому крок за кроком Україні вдасться відновити справедливість і в інших судових процесах, де російська сторона відповість за скоєне.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України