Історик: українські пролетарі нічим не відрізняються від тих, що були у стародавньому Римі – теж хочуть хліба і видовищ

Популярний історик і журналіст Павло Бондаренко у своєму блозі пише про те, що вічне питання, яке хвилює людство: чого хоче пролетар? Відповідь на це питання давно всім відомий: хліба і видовищ. Нічого іншого поки ніхто не придумав. Пролетар не цінує «високі матерії» – йому давай «Сватів», «Зважені та щасливі», а, якщо «політика» – це шоу Шустера. Насправді це не якийсь особливий вид пролетарів в Україні. Пролетаріат завжди такий був.

За словами Павла Правого, ще в стародавньому Римі клани сенаторів утримували щось на зразок політичних партій, малі власні кольори і навколо цих партій крутилося безліч пролетарів. Пролетарям давали безкоштовний хліб, а також забезпечували безкоштовні розваги. Не театр – античний театр був для еліти. І не походи в бібліотеки – пролетарі не читають. Для пролетарів існували гонки колісниць і гладіаторські бої. Чим багатше був політичний клан, тім більше хліба міг роздати і більше видовищ оплатити. Тім більше пролетарів він мав. Логічно, що хтось може запитати, навіщо це було потрібно, адже тоді пролетаріат права голосу не мав? Відповідь: для забезпечення «масовок», створення тиску на політичних суперників, забезпечення видимості загальнонародної підтримки. Пролетаріат використовували під час державних переворотів.

Історик зазначає, все це до болю щось нагадує в Україні. До речі, пролетар в стародавньому Римі – це соціальна верства людей, які не малі власності. Вони нічим не володіли, крім своїх дітей, які були ресурсом держави – потенційними солдатами і найманими робітниками. Саме слово proletarius перекладається з латини як «той, що виробляє потомство».

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

20 − twenty =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh