Україна ризикує стати найбільшою православною державою світу, – Порошенко

Навколо автокефалії української церкви пліток вже накручено стільки, що українці не можуть зрозуміти, навіщо це все потрібно, адже, начебто, яка різниця якою мовою читають літургію.Про це у своєму блозі пише український блогер, історик Дмитро Вовнянко. Він додає, перше, що вражає – кількість незламних атеїстів, які повилазили з усіх щілин, варто було тільки підняти цю тему. «У часи, коли люди розвивають Гугл і нанотехнології, чим ми займаємося?» або «Церква відокремлена від держави – хіба може держава втручатися у справи церкви?». За словами Вовнянко, в країнах, де розвивають Гугл і нанотехнології, Біблію можна знайти у кожному номері більшості готелів. З питаннями віри там не жартують.

Блогер пише, що всім тим, хто каже, що держава не втручається у справи церкви не завадило б це все розповісти у Швеції, країні, де живе найбільша в світі спільнота лютеран. Взагалі теза невтручання держави у справи церкви сприймати можна за умови, що цей принцип дотримуються всі церкви – поки не відомий ні один прецедент, щоб УПЦ МП карала священиків – прихильників «ДНР». Питання автокефалії української церкви вперше спробував вирішити гетьман Павло Скоропадський – та він же перший на власному гіркому досвіді переконався, що «не втручатися державі в справи церкви» це те ж, що повністю подарувати ініціативу Москві. Всі ідеї автокефалії за фактом саботував митрополит Антоній (Храповицький) запеклий москвофіл, для якого Україна була лише альтернативою більшовикам. В сучасній нашій історії варто згадати, що всі спроби підняти питання автокефалії президентами Кравчуком і Ющенко наривалися на жорсткий опір РПЦ.

Дмитро Вовнянко пише, президент Порошенко сказав абсолютну правду про те, що Україна ризикує стати найбільшою православною державою світу. У той час, коли на Москві призначали патріархом Кирила, цілком серйозно йшли розмови про шанси стати патріархом для митрополита київського Володимира – для цього треба було виступити спільно з Білоруською церквою, разом з білорусами в УПЦ МП віруючих було більше, ніж у всій Росії. У разі отримання автокефалії цілком можливий процес переходу до автокефальної церкви частини парафій УПЦ МП. Поповнення такою кількістю віруючих сильно підніме позиції Вселенського патріарха і навпаки – підірве позиції РПЦ. Просто не відреагувати на таке Москва не зможе. Тут – питання «хто найсильніший звір у лісі» на порядку денному.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

fifteen − ten =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh