Історик: гібридні війни успішно застосовувалися монголами до виникнення Росії

Багато експертів розповідають, що «гібридні війни» Росія не придумала. Про це у своєму блозі пише український історик і блогер Олександр Палій. За його словами, таким твердженням здивувався б Сунь-Цзи в 6 столітті до нашої ери. Більше прикладів «гібридної» війни дала Орда.

Історик розповідає, що монголи агітацією та обіцянками деморалізували мегаполіси, а після здачі винищували населення. В Україні так здався місто чорних клобуків – Торчеськ, вчені досі сперечаються, де він знаходився. Монголи надсилали шпигунів, серед яких були жінки, а також «пророки» і «пророчиці», типу Кисельова, які агітацією деморалізували ворога. Монголи дфлили, щоб знищити. Зокрема, розповіли самаркандськими тюркам, а пізніше половцчм про загальну спорідненість кочівників – «Монгольському Світові», щоб ті не підтримали сусідів-хліборобів. А потім винищили і тих, і інших. Монголи намагалися нацькувати князів Русі на половців, мовляв, це їхні збіглі раби, але Русь не піддалася. Натомість, цей фінт вдався в Угорщині, де угорці під впливом монгольського агітації забили хана половців Котяна, після чого все половецьке військо рушило в Болгарію і залишило армію угорців у вирішальний момент.

Олександр Палій зазначає, що монголи кілька разів ошукали угорців, користуючись тим, що багато слабкодухих хотіли бути обдуреними. Угорські фортеці здалися після зачитування фальшивих «королівських грамот» з королівською печаткою, яку вдалося захопити і почати штампувати такі грамоти. Приміром, так здався височенний Вишеград, який монголи при всій їх техніці штурмів фортець навряд чи змогли б взяти і за рік, навіть якщо для відсипання валів використовували бульдозери.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

19 + sixteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh