Авторські статті

Історик: гібридні війни успішно застосовувалися монголами до виникнення Росії

Багато експертів розповідають, що «гібридні війни» Росія не придумала. Про це у своєму блозі пише український історик і блогер Олександр Палій. За його словами, таким твердженням здивувався б Сунь-Цзи в 6 столітті до нашої ери. Більше прикладів «гібридної» війни дала Орда.

Історик розповідає, що монголи агітацією та обіцянками деморалізували мегаполіси, а після здачі винищували населення. В Україні так здався місто чорних клобуків – Торчеськ, вчені досі сперечаються, де він знаходився. Монголи надсилали шпигунів, серед яких були жінки, а також «пророки» і «пророчиці», типу Кисельова, які агітацією деморалізували ворога. Монголи дфлили, щоб знищити. Зокрема, розповіли самаркандськими тюркам, а пізніше половцчм про загальну спорідненість кочівників – «Монгольському Світові», щоб ті не підтримали сусідів-хліборобів. А потім винищили і тих, і інших. Монголи намагалися нацькувати князів Русі на половців, мовляв, це їхні збіглі раби, але Русь не піддалася. Натомість, цей фінт вдався в Угорщині, де угорці під впливом монгольського агітації забили хана половців Котяна, після чого все половецьке військо рушило в Болгарію і залишило армію угорців у вирішальний момент.

Олександр Палій зазначає, що монголи кілька разів ошукали угорців, користуючись тим, що багато слабкодухих хотіли бути обдуреними. Угорські фортеці здалися після зачитування фальшивих «королівських грамот» з королівською печаткою, яку вдалося захопити і почати штампувати такі грамоти. Приміром, так здався височенний Вишеград, який монголи при всій їх техніці штурмів фортець навряд чи змогли б взяти і за рік, навіть якщо для відсипання валів використовували бульдозери.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.