Новини

Історія української залізниці

Залізниця забезпечує більш ніж 80% вантажних та майже 40% пасажирських перевезень в Україні. Це найдоступніший та найдешевший спосіб дістатися в різні куточки країни

Залізничне полотно зв’язує всі регіони нашої держави, і важко відшукати людину, яка хоча б раз не мандрувала потягом. Історія першої залізниці в Україні https://urm.mediaрозпочала шлях понад 160 років тому. Все почалося з мрії австрійського геолога Франца Ріплі, який заворожено спостерігав за розвитком залізничного руху в Англії. Він мріяв, щоб і його країною курсували локомотиви.

Сьогодні це здається дивним, проте двісті років тому люди вірили в те, що швидкість 50 км за годину може завдати непоправної шкоди організму, а локомотиви погано впливають на психічне здоров’я громадян. Розвиток залізниці супроводжувався не лише пошуком фінансування, а й боротьбою зі страхами. Проте прогрес зупинити було неможливо, люди розуміли, що за якісним сполученням стоїть розвиток економіки, і керівництва республік та монархи починали будувати залізничні колії.

Роль Австрії в появі української залізниці

Українська залізниця також завдячує свою появу Австро-угорській імперії. Геолог Франц Ріплі представив доповідь у 1829 році. Хоча його сучасники вважали, що втілити будівництво буде неможливо, все ж проект підтримало чимало впливових людей. Та добитися на аудієнцію до Франца I не вдалося, і проект Ріплі побачив спадкоємець монарха Фердинанд I. Перший потяг відбув з Ваграма до Відня у 1836 році.

Розбудову залізничних колій на ціле десятиліття затримав воєнний конфлікт у Польщі. 4 листопада 1861 року перший потяг прибув на територію теперішньої України. Цю дату вважають офіційним Днем народження української залізниці. Історія першої залізниці в Україні – це курсування потягів зі Львова до Відня, згодом залізничне полотно провели у Тернопіль, Зборів, Золочів, Підволочиськ. Роком пізніше вже 102 пасажирських вагони обслуговували галицькі землі.

Розвиток залізниці на Лівобережжі

Лівобережна Україна, яка перебувала в складі Російської імперії, побачила залізничне сполучення пізніше: лише в 1852 році був затверджений проект будівництва. Першим українським містом, яке сполучалося з Нижнім Новгородом, став Харків. Незважаючи на прохання одеських підприємців прокласти залізничні шляхи до міста, колії там з’явилися у 1856 році. Сьогодні сучасна українська залізниця налічує шість філій: Південну, Південно-Західну, Одеську, Придніпровську, Донецьку та Львівську. Протяжність всіх шляхів становить 22,3 тис. км. Кількість залізничних станцій налічує 1447 одиниць. В середньому, за рік українською залізницею користуються 150 млн пасажирів.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України