Авторські статтіКулінарія

Історія кулінарії у фотографіях

Хто був першою людиною на Землі, хто зумів оцінити всі смаки і аромати, якими наділив нас Бог? Хто першим почав готувати кулінарні страви?

Згідно Біблії, Бог створив Адама і Єву, які жили в ідеалістичному саду, в якому мали все, що хотіли. Однак історичні та археологічні знахідки говорять дещо про інше. Розвинений мозок первісних людей палеоліту потребував більш калорійне харчування.

До винаходу вогню первісні люди харчувалися плодами та корінням дерев і сірим м ясом. Дослідники кажуть, що смажене м’ясо вийшло у них абсолютно випадково – тварини, що загинули під час пожеж, більше сподобалися первісним людям, тому що були краще на смак і краще засвоювалися організмом, ніж у сірому вигляді.
История кулинарии
З допомогою обсмажування спочатку готували не тільки м’ясо. З історії кулінарії відомо, що зерна різних злаків розкладали на плоских каменях або в раковинах, в невеликих заглибленнях в скелях або навіть черепах тварин, після чого піддавали впливу вогню. Однак подібне мистецтво кулінарії майже не розвивалося до тих пір, поки не винайшли гончарна справа, а сталося це в епоху неоліту.
История кулинарииИстория кулинарии
Дослідники також виявили, що в раціон первісних людей входило якесь блюдо, використовуване пізніше римськими солдатами, під назвою «полента». Воно чимось нагадувало румунську мамалигу. Цей продукт отримували шляхом змішування води з насінням дикорослих трав, після чого їх дробили і отримували однорідну пасту. Потім пасту обсмажували на плоскому камені до тих пір, поки зовні його не з’ являлася рум’яна кірочка. Ось так і з’явився перший хліб.

Звичайно, методи приготування їжі удосконалилися після появи глиняного посуду, одомашнення диких тварин і початку культивування їстівних рослин. Самим першим напоєм первісної людини було молоко, яке спочатку давали дітям для поліпшення їх росту і здоров’я. Однак сіре молоко, яке пили спочатку, не завжди було корисним. Іноді воно ставало причиною появи різних захворювань або навіть призводило до смерті.

Стародавні мисливці рідко залишалися на одному місці, вони постійно переходили з одного місця на інше, тому воду та інші рідкі продукти не зберігали. А вісь що стосується осілих племен, то при проживанні їх на одному місці і забруднення прилеглих водойм виникали різні серйозні захворювання. Уникнути цього стало можливим після винаходу стерилізації рідин шляхом їх зброджування.
История кулинарии
Саморобне виноградне вино з’явилося близько 3000 років до н. е. Близько 800 років тому стали виробляти віскі і бренді. Перше справжнє пиво було вироблено близько 600 років тому.

Крім бродіння, стали використовувати і кип’ятіння води з метою уникнути розмноження в ній різних бактерій. Було виявлено, що за допомогою окропу можна заварювати листя і квіти рослин і отримувати різноманітні і смачні напої. Таким чином, епоха чаю почалася в Китаї за часів правління династії Тан (618-907 рр..). Кочівники Центральної Азії також заварювали чай, вони і привезли його в Київську Русь. У 6 столітті чай потрапив до Японії, але став популярними далеко не відразу. З Японії чай завезли в Індонезію, після чого він з’явився на території сучасної Голландії і тільки потім досяг інших європейських країн. Пройде ще кілька сотень років, і чаєм займуться англійці. Саме вони зроблять цей напій таким популярними і активно займуться його торгівлею.

Історичне поширення кави теж вельми цікаво. Спочатку рослина кави було диким плодом. Вона зростала в Ефіопії. Племена галлів використовували кавові зерна для харчування під час війни. Щоб зерна не псувалися, їх покривали товстим шаром тваринного жиру. Було помічено, що кавові боби надають збудливу дію, як на людей, так і на тварин. У 1000 році купці завезли каву до Аравії, після чого її там стали вирощувати на плантаціях. Приблизно в той же самий час араби почали обсмажувати кавові зерна, а отриманий напій назвали «ґава», що в перекладі означає «ті, що сон дружині геть».

Першою країною, в якій каву як напій стали вживати відразу і у великих кількостях, є Туреччина. Турки додають у каву різні спеції, такі як кориця, перець, мускатний горіх або аніс. Поступово кава поширився по всьому арабським країнам. Жителі цих країн дуже люблять каву і зберігають секрети його приготування. У свій час вважалося незаконним вивозити какао-боби з мусульманських країн. Тому підприємливі арабі назвали каву арабським словом «баба будан» і стали вирощувати її на плантаціях в горах Майсур, Індія, після чого активно займалися її продажем.
История кулинарии
Спочатку християнство визнавало каву диявольським напоєм. Одним з перших спробували його нічого римський папа Вінсент третій. Спочатку він збирався накласти заборону на вживання, але кава сподобався йому так сильно, що папа вирішив його не забороняти, однак попередив, що пити цей напій слід потроху.

Про кулінарію  написано безліч книг. Але кулінарією цікавилися не тільки кулінарні письменники, рецептами і їх пошуку приділяли увагу відомі поети, а письменники згадували у своїх творах різноманітні керівництва по приготуванню. І вважали що їх відвідує муза кухарського мистецтва, поряд з іншими музами, що символізують натхнення, осяяння і світлі моменти.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

14 − three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.