Серед нових єпископів, що цього року вперше беруть участь у роботі Синоду Єпископів УГКЦ, який відбувається в Римі, є владики: Максим Рябуха, Микола Семенишин, Андрій Хім’як, Петро Голіней, Володимир Фірман і владика-номінант Михайло Квятковський. Усі вони були проголошені єпископами після Синоду, котрий відбувся у липні 2022 року в Польщі.
Зліва направо: владика Максим Рябуха, владика Микола Семенишин, владика Андрій Хім’як, владика Петро Голіней, владика Володимир Фірман, владика-номінант Михайло Квятковський
На Літургії в базиліці Святої Софії, якою 3 вересня було урочисто відкрито синодальне діяння, Блаженніший Святослав назвав цьогорічний Синод безпрецедентним. Він зауважив, що на сьогодні Синод Єпископів УГКЦ складають 56 єпископів. «І це рекордна кількість! — наголосив Глава Церкви. — І що цікаво, переглядаючи напередодні матеріали Синоду, я помітив, що майже половина із них молодші за мене. Це означає, що наш Синод із року в рік не старіє, а молодіє. Тому ми називаємо наш Синод Синодом надії для нашої Церкви й українського народу».
Владика Микола Семенишин, єпископ-помічник Івано-Франківської архиєпархії, висвячений у лютому 2023 року, розповів Департаменту інформації УГКЦ про свої враження від участі в першому в його житті Синоді: «Мої відчуття, як у першокласника. Я пригадав, як колись ішов перший раз у перший клас. Щось подібне відчуваю тепер».
41-річний владика Микола залишається наймолодшим за віком серед владик Синоду. З пережитого в перші дні він найбільше цінує нагоду молитися разом із владиками УГКЦ зі всього світу. «Відчуваю духовну потугу від нашої спільної молитви», — каже архиєрей.
Перший Синод для єпископа-помічника Івано-Франківської архиєпархії – це і нагода особисто познайомитися з усіма співбратами в єпископстві. «Важливе також місце проведення Синоду. Вже пережив особливий досвід і ще в найближчі дні буде нагода для його поглиблення», — додав владика Микола.
Владика-номінат Михайло Квятковський, якого проголосили єпископом в День Незалежності України, в коментарі Департаменту інформації УГКЦ розповів, що захоплений тим, на якому високому рівні відбувається Синод. «Мене запросили до участі в дискусіях, хоч права голосувати я ще не маю. Приємно познайомитися з братами у єпископстві, владики мене тепло прийняли», — поділився він.
Від участі у своєму першому Синоді, який відбувається у другий рік повномасштабної війни росії проти України, майбутній єпарх Нью-Вестмінстерський очікує заручитися душпастирським досвідом співбратів-єпископів і підготуватися якнайкраще послужити новоприбулим на Захід Канади українцям.
«Очевидно, що роботи є багато. Наші вірні зараз переживають страшну війну в Україні, а в Канаді маємо тисячі новоприбулих біженців. В Нью-Вестмінстерській єпархії, де я буду служити, є понад 22 тисячі новоприбулих українців. Шукатимемо можливості їх підтримувати, служити їм, надавати пасторальну опіку. Для мене буде дуже цікаво почути досвід наших єпископів з різних країн світу, корисно буде дізнатися, як вони зараз працюють, і отримати ідеї для праці», — розповів владика-номінант.
Читайте також: «Синод надії»: у Римі розпочався другий за час повномасштабної війни Синод Єпископів УГКЦ
Як ми повідомляли, 3 вересня у Римі розпочався Синод Єпископів УГКЦ, який проходить в Українській папській колегії Святого Йосафата. Головна тема — «Душпастирський супровід постраждалих від війни». Участь у Синоді беруть 45 єпископів УГКЦ з усього світу.
Департамент інформації УГКЦ