“Економіка країни нині активно зростає завдяки збройовому буму, але санкції мають довгостроковий ефект, як повільна отрута”, – вважає Василь Астров, експерт з Росії з Віденського інституту міжнародних економічних досліджень (wiiw).
Таким чином, на розвиток валового внутрішнього продукту (ВВП) більше вплинули сезонні коливання, ніж наслідки агресивної війни Росії проти України в лютому 2022 року. Проте з початком війни інфляція різко зросла з 8,3 відсотка в січні. У квітні 2022 року до 17,8 відсотка. Вона тимчасово знизилася, але до березня цього року знову піднялася до 7,7 відсотка.
Після нападу витрати і продажі в Росії, як правило, були трохи вищими, ніж у попередні місяці, економічні інститути WIFO і wiiw, а також ifw (Кіль) і ifo (Мюнхен) покладаються на дані Міністерства фінансів Росії.
На початку війни ЄС був найбільшим постачальником товарів до Росії – на 6,286 мільярда доларів (5,80 мільярда євро). Країна, зі свого боку, експортувала в ЄС сировину на суму $13,038 млрд. До листопада 2023 року Китай став найважливішим торговельним партнером за імпортом із 8,221 мільярда доларів, а експорт зріс до 9,041 мільярда доларів.
Одна з найбільших ТЕС України - Курахівська теплоелектростанція - припинила своє існування. Російська армія знищила…
У Києві почали орудувати російські диверсанти: поліція фіксує хвилю акцій проти силовиків. Наймити противника використовують…
Командувач ДШВ, Герой України, бригадний генерал Ігор Скібюк пояснив, чому українські війська на фронті стоять…
У Фінляндії 75 жінок проходять підготовку до можливої війни з Росією. Фінляндія активно підтримує Україну…
Сполучені Штати вже активно тестують наступника ракети ATACMS, яка може знищувати цілі на більших відстанях…
Служба безпеки України запросила журналістів до уламків нової балістичної ракети, якою 21 листопада російська армія…